0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

XV-lecie Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników NBP

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego

15 i 16 września w Chotowie koło Dębicy (woj. podkarpackie) po raz 21. odbyły się obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego. Otwierając uroczystość Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce przypomniał, że mają oni swoje bolączki. – Kolej jest poćwiartowana na kawałki. Mamy różne instytucje, instrukcje, przepisy robione przez poszczególne spółki, a przecież jeździmy po tych samych torach. Niektóre spółki szukają także oszczędności i to m.in. na bezpieczeństwie – podkreślił prezydent ZZM.

przeczytaj

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala: Koniec z manią wielkości

- Ta spółka jest jak ciężka lokomotywa: jak się rozrusza to pędzi, ale gdy zahamuje to długo zwalnia i trudno ją potem na nowo rozpędzić – mówi prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

przeczytaj

Rząd znów naraża się nauczycielom. Wyrzuca z Karty Nauczyciela dodatki i przywileje

Minister edukacji Anna Zalewska wywraca do góry nogami zapisy w Karcie Nauczyciela. Rząd przyjął bowiem projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych wraz ze zmianami w Karcie Nauczyciela. Dodatki i przywileje mieszkaniowe do kasacji, prawo do urlopu zdrowotnego ograniczone, a ścieżka awansu wydłużona. Tylko na tym ostatnim rząd zamierza zaoszczędzić w 2024 roku ponad miliard złotych.

przeczytaj

Minister finansów przytnie emerytury? Przygląda się zasadom waloryzacji składek

Nad przyszłymi emerytami zbierają się czarne chmury – minister finansów przygląda się obecnym zasadom waloryzacji składek emerytalnych. Taką informację na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej ZUS ujawniła Joanna Stachura, przedstawiciel MF w radzie nadzorczej zakładu. – Szefowi resortu finansów nie podoba się dwucyfrowy wskaźnik waloryzacji składek w pierwszym kwartale. Jest on bowiem nawet dwukrotnie wyższy od wskaźnika rocznego – ujawnia DGP szczegóły spotkania Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek rady nadzorczej ZUS.

przeczytaj

Chudszy budżet Funduszu Pracy: Mniej na aktywizację bezrobotnych

Pośredniaki dostaną o 1 mld zł mniej na staże, szkolenia i inne instrumenty aktywizacji bezrobotnych . Spadną też nakłady na Krajowy Fundusz Szkoleniowy. 8,2 mld zł ma wynieść w przyszłym roku plan finansowy Funduszu Pracy (FP). Będzie on o 4 mld zł niższy w porównaniu z tegorocznym.

przeczytaj

Protest w Warszawie. "Nie!" dla nowej ustawy mieszkaniowej

Ulicami Warszawy przeszła w niedzielę manifestacja przeciw ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Nowe przepisy pozwalają na eksmisję lokatorów na bruk bez wyroku sądowego i prawa do lokalu socjalnego. Manifestację firmowało kilkanaście organizacji, m.in.: Ruch Sprawiedliwości Społecznej, Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, OZZ Inicjatywa Pracownicza, Inicjatywa Polska, Pracownicza Demokracja, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Partia Razem. Uczestnicy zgromadzili się przy Pałacu Kultury, skąd przemaszerowali na ul. Nowogrodzką przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

przeczytaj

Unia Europejska. Pomysły pracownicze Junckera podobają się OPZZ

OPZZ w stanowisku po środowym (13 września) wystąpieniu o stanie Unii pisał: - W pełni popieramy propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu ds. Inspekcji Pracy. Wspomniany urząd jest jednym z kluczowych pomysłów Komisji Europejskiej (KE), które przedstawił w środę kierujący Komisją Jean Claude-Juncker.Dla OPZZ równie ważne są propozycje Junckera dotyczące przemysłu. Jan Guzliczy, że w strategii mówiącej o przemyśle uwzględnione zostaną także racje polskie i specyfika polskiej gospodarki.

przeczytaj