0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Walne Zebranie Delegatów Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych

13 lipca w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych pod przewodnictwem Leszka Miętka, szefa konfederacji i Rady Branży OPZZ „Transport". Gościem Walnego Zebrana był Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Zmiany w ustawie o związkach zawodowych

12 lipca br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Prawa Pracy Rady Dialogu Społecznego poświęcone rządowemu projektowi nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Według strony rządowej celem nowelizacji było wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego poszerzenia prawa do zrzeszania się w związkach zawodowych. Rządowe propozycje wywołały wiele kontrowersji.

przeczytaj

Premier zapewnia, że wiek emerytalny będzie obniżony. Są jednak niewiadome

Rząd miał przyjąć we wtorek opinię na temat prezydenckiego projektu ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Punkt ten spadł jednak z porządku obrad Rady Ministrów. W środę premier zapowiedziała, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rząd zajmie się sprawą. - Na pewno wywiążemy się zobowiązania obniżenia wieku emerytalnego - zapewniła Beata Szydło dodając, że prace nad prezydenckim projektem trwają, a kiedy zostaną zakończone, okaże się, jaki będzie jego ostateczny kształt.

przeczytaj

Debata emerytalna: jak zapewnić Polakom odpowiednio wysokie emerytury?

Zdaniem przedstawicielki związków zawodowych, wiek emerytalny nie powinien jednak rosnąć. Wiesława Janczak, przewodnicząca Rady OPZZ Województwa Lubelskiego przekonywała, że najważniejsze jest bezpieczeństwo systemu emerytalnego i zaufanie do niego.

przeczytaj

Minister powinien wprowadzić normy zatrudnienia pielęgniarek

Po śmierci trzymiesięcznej dziewczynki, której pielęgniarka ze Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie podała niewłaściwą kroplówkę, w środowiskach pielęgniarskich powróciła dyskusja o normach zatrudnienia. Jeśli minister nie wprowadzi norm zatrudnienia pielęgniarek, śmiertelne pomyłki będą się zdarzać – alarmują środowiska pielęgniarskie.

przeczytaj

„Zażegnanie konfliktu jest sprawą priorytetową”. Sytuacja w bialskiej stacji pogotowia

Michał Jedliński został delegowany przez zarząd województwa lubelskiego do zastępowania dyrektora bialskiej stacji pogotowia ratunkowego. Dyrektor Roman Filip przebywa na dwumiesięcznym urlopie. Przypomnijmy: część ratowników stacji domaga się odwołania dyrektora placówki zarzucając mu mobbing. Pełniący od dziś obowiązki dyrektora stacji Michał Jedliński ma doświadczenie w nadzorowaniu stacji pogotowia.

przeczytaj

Tysiące dyrektorów przeciw reformie edukacji. OSKKO: Można poprawiać lepiej, prościej i taniej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, które zrzesza ok. 5 tys. dyrektorów, liderów i urzędników oświatowych, zajęło stanowisko w sprawie zmian planowanych w edukacji. - Oświata od początku zapowiedzianych zmian będzie borykała się z nieznajdującym uzasadnienia systemowym problemem - przekonują członkowie OSKKO.

przeczytaj

Brexit: Nowa premier ograniczy prawa imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii?

Theresa May, liderka Partii Konserwatywnej, została nową premier Wielkiej Brytanii. May nigdy nie mówiła - tak jak robili to niektórzy jej partyjni koledzy - że imigranci mają pozytywny wkład w brytyjską gospodarkę, że są potrzebni, że bez imigrantów Wielka Brytania sobie nie poradzi. Miała za to w zeszłym roku sławne przemówienie na kongresie Partii Konserwatywnej o polityce migracyjnej, w którym - odnosząc się do kryzysu uchodźczego, ale także do imigracji z Unii - powiedziała, że imigranci zabierają pracę Anglikom, powodują, że Anglicy stają się biedniejsi jako społeczeństwo, i osłabiają spójność społeczną.

przeczytaj