0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Stanowisko strony społecznej Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia

Strony pracowników i pracodawców, reprezentowane w Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia Rady Dialogu Społecznego, podpisały wspólne stanowisko po kolejnym posiedzeniu zespołu w dniu 25 kwietnia br.

przeczytaj

Cywile walczą o podwyżki. Co zrobią podwładni Macierewicza?

Na piątek zaplanowano kolejne rozmowy pomiędzy pracownikami cywilnymi wojska a kierownictwem resortu obrony w sprawie podwyżek. Ponad tydzień temu spotkanie związkowców z podsekretarzem stanu w MON Bartłomiejem Grabskim, zakończyło się przerwą w negocjacjach.

przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda: Decyzja ws. wieku emerytalnego jeszcze w tym roku

W czwartek (5 maja) prezydent Duda złożył wizytę w Lesznie (woj. wielkopolskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta oraz grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych. Mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego zapewnił: - Z całą pewnością ta decyzja zapadnie w parlamencie jeszcze w tym roku i spokojnie, w ramach upływającej kadencji mojej, Sejmu, Senatu i rządu, wszystkie te zobowiązania będą konsekwentnie zrealizowane.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego w Polsce. Partnerzy społeczni mają ostatnie dni na ustalenie stanowiska

Związki zawodowe chcą możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę dla osób z 40-letnim stażem pracy w przypadku mężczyzn i 35-letnim stażem w przypadku kobiet - wyjaśnia wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska. Dodaje, że liczony byłby staż ubezpieczeniowy, bez okresu nieskładkowego. Wiesława Taranowska zwraca uwagę, że byłoby to bardzo korzystne dla tych, którzy pracują w najcięższych warunkach.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego, opinie: Harald Matuszewski, Leszek Walczak

Czy związki zawodowe ustaliły wspólne stanowisko, czy jest ono zgodne ze stanowiskiem pracodawców? M. in. Rozmowa z Haraldem Matuszewskim z OPZZ i Leszkiem Walczakiem z NSZZ „Solidarność”.

posłuchaj

Składki do ZUS i badania lekarskie: 4 obowiązki pracodawcy wobec zatrudnionego na zleceniu

Pracodawca musi opłacać za osobę zatrudnianą na podstawie umowy zlecenia składki do ZUS, zaliczkę na podatek dochodowy, powinien też wysłać zleceniobiorcę na badania lekarskie i szkolenie bhp.

przeczytaj