0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY

Polska potrzebuje wyższych płac!

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium

Ogólnopolskiego Porozumienia

Związków Zawodowych

Aktualności

Jan Guz: Przyszłość pracy

- Zgodnie z 24 artykułem Konstytucji RP „praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy”.Niestety rząd nie dba o warunki pracy, a ministerstwo pracy w coraz większym stopniu staje się ministerstwem zasiłków. Również inspekcja pracy, niedofinansowana i obciążona kolejnymi zadaniami, nie jest w stanie sprostać nowym zadaniom.

przeczytaj

Zespół ds. statusu zawodowego pracowników oświaty

19 kwietnia w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty dotyczące planowanych zmian w kształceniu zawodowym oraz zagadnień związanych z finansowaniem zadań oświatowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Andrzej Radzikowski: Fiasko nowego Kodeksu Pracy?

- Skończyły się prace Komisji Kodyfikacyjnej prawa pracy. Nakreślone przez nią kierunki działań były omawiane w Radzie Dialogu Społecznego, a w jej skład wchodzili między innymi przedstawiciele partnerów społecznych.Powołana we wrześniu 2016 roku Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy miała za zadanie „naprawić” prawo pracy, a tym samym stworzyć nowoczesne, zrozumiałe i sprawiedliwe rozwiązania.

przeczytaj

W mediach

Opel Manufacturing Poland zmniejszy zatrudnienie o kolejne 300 osób

Spółka Opel Manufacturing Poland, z której na początku tego roku dobrowolnie odeszło 190 pracowników, zamierza zmniejszyć zatrudnienie w Gliwicach i Tychach o dalsze 300 osób. W poniedziałek (23 kwietnia) w spółce rozpocznie się kolejna tura programu dobrowolnych odejść (PDO).

przeczytaj

Sadura: Zerwijmy z tradycją zaczynania każdej reformy edukacji od zaorania tego, co zbudowali poprzednicy

Dawne reformy edukacji były w interesie ludu, ale wbrew jego woli, ta zaś jest wbrew jego interesom, choć z jego poparciem – mówi Przemysław Sadura w rozmowie z Michałem Sutowskim.

przeczytaj