0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

125 lat Ruchu Zawodowego Budowlanych w Polsce

23 czerwca w Warszawie odbędzie się Kongres Związku Zawodowego „Budowlani" z okazji 125 – lecia Ruchu Zawodowego Budowlanych w Polsce. Założeniem zwołania Kongresu jest przedstawienie historii ruchu związkowego oraz promocja jego bieżącej działalności. ZZ „Budowlani" jest obecnie największą polską organizacją zawodową pracowników sektora budowlanego i przemysłu materiałów budowlanych, przemysłu drzewnego, meblarskiego, ochrony środowiska i służb komunalnych.

przeczytaj

Posiedzenie Zarządu Krajowego ZZS „Florian”

21 czerwca 2017 roku w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 17 KM PSP w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego ZZS „Florian" z udziałem zaproszonych gości w osobach: Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marka Jasińskiego, Zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Krzysztofa Hejduka oraz starszego specjalisty w gabinecie KG PSP Dariusza Kubel.

przeczytaj

MSWiA zapowiada nowe etaty w Straży Pożarnej

Najważniejsze zmiany zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowej organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego to niemal 500 nowych etatów dla funkcjonariuszy PSP i 26 dla pracowników cywilnych. Nowi strażacy trafią do istniejących już specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Jest ich 48, a każda z nich otrzyma nowe wyposażenie.

przeczytaj

,,Bezpiecznie od początku” – nowa kampania bezpieczeństwa pracy

22 czerwca w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego odbyła się uroczystość związana z promocją kampanii „Bezpiecznie od początku" połączona z otwarciem wystawy plakatu związanego z tą tematyką. Jako OPZZ od lat jesteśmy partnerami CIOP w wielu inicjatywach prewencyjnych na rzecz promowania zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy.

przeczytaj

Jaka płaca minimalna w przyszłym roku?

– Pamiętajmy, że obecna płaca minimalna, 2000 złotych brutto, to tylko 1460 złotych "na rękę". To pieniądze, za które człowiek musi utrzymać siebie, a nierzadko również rodzinę. To naprawdę niewiele – mówi Norbert Kusiak (OPZZ). – Rząd zaproponował wzrost, który w wymiarze netto powiększy minimalne wynagrodzenie o 55 złotych. To niedużo – dodaje.

przeczytaj

ZNP: minister edukacji "nie otrzymała promocji do następnej klasy"

Świadectwo przygotowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przypomina druki oficjalnych świadectw szkolnych. Wynika z niego, że Zalewska nie zdała do następnej klasy. W rubryce "zachowanie" wpisano: naganne. Wymieniono też dziesięć "obowiązkowych zajęć". Ze wszystkich minister otrzymała ocenę niedostateczną. Obok każdej oceny znalazło się krótkie uzasadnienie. Podobne świadectwo przygotowała koalicja "Nie dla chaosu w szkole".

przeczytaj

Napięta sytuacja w szpitalu w Mielcu

W mieleckim szpitalu wrze. Związki zawodowe reprezentujące pracowników oprócz lekarzy ponownie weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Pracownicy domagają się m.in. corocznych negocjacji wzrostu wynagrodzeń. Wejście w spór zbiorowy to konsekwencja wypowiedzenia przez dyrekcję szpitala w maju porozumienia dotyczącego wynegocjowanych w 2015 roku podwyżek informuje rzeczniczka związków Iwona Burdzy.

przeczytaj

Strajkuje aż 70 proc. załogi Volkswagena

20 czerwca w trzech słowackich fabrykach Volkswagena, w których pracuje łącznie 12,3 tys. pracowników, rozpoczął się strajk. Bierze w nim udział 70 proc. załogi. Pracownicy uważają, że ich płace są nieuczciwie niskie w porównaniu do wynagrodzeń pracowników w innych krajach. Pracowników wsparł premier Słowacji Robert Fico.

przeczytaj

Pamiętajmy o stażystach

Norbert Kusiak: - Źródłem przewagi konkurencyjnej rodzimych przedsiębiorstw od lat są niskie koszty pracy i wynagrodzenia. Okazuje się jednak, że dotychczasowe dźwignie wzrostu i konkurencyjności tracą na znaczeniu, a wręcz stają się barierami rozwoju, które ograniczają wzrost innowacyjności polskiej gospodarki i konkurowanie na bazie kompetencji oraz unikalnych umiejętności pracowników. Kapitał ludzki ma dzisiaj znaczący wpływ na rozwój gospodarek, dlatego przedsiębiorstwa w Polsce powinny wdrażać nowoczesne systemy motywacji.

przeczytaj