0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy wicepremier Morawiecki dotrzyma słowa?

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki upierał się, że nie zamierza podejmować żadnych działań na rzecz przyznania reprezentatywnym centralom związkowym prawa do otrzymywania z budżetu państwa środków finansowych na opłacenie składek członkowskich z tytułu udziału w międzynarodowych organizacjach związkowych. W trakcie plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 30 października br. w Pałacu Prezydenckim, zmienił jednak zdanie i w obecności prezydenta i premier zapewnił partnerów społecznych, że związki zawodowe mogą liczyć na finansowe wsparcie państwa, które od wielu lat otrzymują reprezentatywne organizacje pracodawców.

przeczytaj

,,Podwójny” dialog zdrowotny

Na plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego w dniu 30 października br., z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, po raz czwarty zajęto się problematyką ochrony zdrowia w czasie 2 letniego funkcjonowania Rady. Oprócz stałych członków RDS ze strony rządowej, pracowników i pracodawców w obradach uczestniczyli eksperci reprezentujący poszczególne strony zajmujący się tą problematyką. „Dyskusja na temat rozwiązań służących poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia” – bo tak brzmiał tytuł debaty w Pałacu Prezydenckim – to efekt narastającego i nabrzmiałego konfliktu pomiędzy ministrem zdrowia, a protestującymi lekarzami rezydentami zrzeszonymi w Porozumieniu Zawodów Medycznych.

przeczytaj

Nie będzie spotkania premier Beaty Szydło z rezydentami

– Przy Ministerstwie Zdrowia jest powołany specjalny zespół do spraw reformy służby zdrowia. Tam są oddelegowani eksperci – komentuje rzecznik rządu Rafał Bochenek. Z informacji wynika, że "najwcześniej w drugiej połowie grudnia premier spotka się z lekarzami rezydentami". Lekarze nie przyłączyli się do prac rządowego zespołu, który do 15 grudnia ma przedstawić propozycje reform.

przeczytaj

Deputaty węglowe budzą coraz większe emocje. "Niesprawiedliwe, nieuczciwe i upokarzające!"

Rekompensata będzie jednorazowa i stanowi formę wykupienia raz na zawsze prawa do emeryckiego węgla. Nie jest więc tak, jak myślą niektórzy, że dotyczy ona tylko tych lat, gdy uprawnienie to zabrano, i że po jej wypłaceniu emeryci dalej będą otrzymywać deputat na dotychczasowych zasadach. Do grupy tych, którzy deputat otrzymywali dotychczas na starych zasadach i dalej będą go otrzymywali, zgodnie z obowiązującymi porozumieniami, należą na przykład emeryci z grupy Tauron.

przeczytaj

Były dyrektor kopalni Makoszowy aresztowany na trzy miesiące

Byłego dyrektora kopalni Makoszowy agenci CBA zatrzymali w poniedziałek (30.10) pod Tarnowskimi Górami. W okresie objętym śledztwem P. pełnił także funkcję wicedyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej przedstawiono mu zarzuty o charakterze korupcyjnym - m.in. przyjmowania łapówek.

przeczytaj

Solidarność: nie mamy zastrzeżeń ws. zatrudniania pracowników ze Wschodu

- Nie wnosiliśmy zastrzeżeń co do zatrudniania pracowników ze Wschodu - powiedział przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara. W ub. tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki zaapelował do Solidarności, żeby otworzyła się bardziej na pracowników z Ukrainy czy Białorusi. - My jako branża handlu nigdy nie oponowaliśmy przed zatrudnianiem pracowników ze Wschodu, gdyż oni byli niejednokrotnie jedynym ratunkiem na obsadę miejsc pracy w marketach – podkreślił.

przeczytaj

Dodatkowe pieniądze na emeryturę. Jak o nie zadbać?

Nie jest tajemnicą, że środki pochodzące wyłącznie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będą stanowić zaledwie część ostatniej wypłaty. Uczestnictwo w dobrowolnym, trzecim filarze systemu emerytalnego pozwoli na zwiększenie szans na wyższą emeryturę. Rynek oferuje w tym zakresie szeroką paletę produktów.

przeczytaj