0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Bruksela: sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego;

Poznań: Rada OPZZ województwa wielkopolskiego

Stanowisko Kierownictwa OPZZ z 13 grudnia 2016 r. w sprawie poselskiego projektu ustawy – Prawo o zgromadzeniach

- Jesteśmy oburzeni zarówno trybem prac nad projektem, sposobem prowadzenia debaty w parlamencie, jak też jego treścią, która narusza prawo wolności zgromadzeń zagwarantowane przez Konstytucję RP i prawo międzynarodowe. Apelujemy do posłów i posłanek o rezygnację z procedowania niekonstytucyjnego prawa. OPZZ popiera wszystkie organizacje protestujące przeciwko tej nowelizacji.

przeczytaj

Manifest Młodych OPZZ: Godna praca to nie przywilej, ale prawo, o które będziemy walczyć!

- My, Młodzi Pracownicy i Pracownice z różnych branż i regionów łączymy siły w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, by wspólnie stanąć do walki o prawa pracownicze. (…) Wiemy, że i my mamy wiele do zrobienia. Jako młodzi związkowcy mamy ważną rolę do spełnienia, a nasze działania mogą przyczynić się do poprawy jakości życia milionów pracownic i pracowników.

przeczytaj

Jan Guz: Jesteśmy za górnikami

- Sytuacja w kopalniach jest tragiczna. Jak tylko możemy wspieramy górników. W tej chwili trwają referenda w zakładach pracy i kopalniach, wypowiadają się załogi. Najprawdopodobniej będą zbierane siły, by upomnieć się zbiorowo o utrzymanie miejsc pracy w kopalniach. Nie chcemy żeby zostały zlikwidowane - powiedział Jan Guz, przewodniczący OPZZ w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

przeczytaj

Czego bronią związki zawodowe w kopalni Makoszowy?

W piątek związkowcy ogłosili, że w przeprowadzonym referendum 98 procent załogi opowiedziało się za pozostaniem w Makoszowach. - To załoga powinna zdecydować, w którą stronę idziemy - powiedział Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w kopalni Makoszowy. - To załoga ma wypowiedzieć się na temat tego, czy chce bronić tej kopalni i miejsc pracy, czy też woli skorzystać z propozycji przeniesienia – mówił Andrzej Chwiluk.

przeczytaj

ZZG: List otwarty do premier Szydło

- Środowisko Emerytów i Rencistów Związku Zawodowego Górników w Polsce apeluje do Pani Premier o interwencję w sprawie deputatu węglowego dla emerytów górniczych.

przeczytaj

Związkowcy z policji przeciwko "dezubekizacji". Piszą list do ministra Błaszczaka

Policyjne związki zawodowe chcą pilnego spotkania z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem. Powód? Projekt obniżenia emerytur i rent funkcjonariuszom, którzy choćby jeden dzień służyli w organach bezpieczeństwa PRL.

przeczytaj

Związkowcy Lotosu rozmawiali z zarządem o zwolnieniach

Zarząd Grupy Lotos spotkał się niedawno z przedstawicielami związków zawodowych koncernu w bulwersującej ostatnio załogę sprawie zwolnień wieloletnich pracowników, w tym także ze spółek zależnych grupy. Na trwającym około godzinę spotkaniu obecny był zarząd Grupy Lotos w komplecie, z pełniącym obowiązki prezesa Marcinem Jastrzębskim na czele, a także przedstawiciele wszystkich liczących się central związkowych, w tym ze spółek zależnych, takich jak Lotos Petrobaltic czy Lotos Terminale.

przeczytaj

ZUS zabierze rentę wypadkową osobom, które pobierają emerytury

Rząd zamierza odebrać prawo do renty wypadkowej osobom, które pobierają emerytury. Takie rozwiązanie uderzy głównie w osoby, które zapadły na chorobę zawodową już po zakończeniu pracy. – Propozycja zniesienia możliwości pobierania renty wypadkowej przez emerytów jest krzywdząca dla osób, które poniosły uszczerbek na zdrowiu w czasie wykonywania pracy – uważa Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek Rady Nadzorczej ZUS. Przypomina, że poszkodowani w wypadkach często przez wiele lat muszą się leczyć i nie mogą podjąć zatrudnienia.

przeczytaj

Powstał Standard Minimum Programu Etycznego

8 grudnia br. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja „Biznes i Prawa Człowieka", zorganizowana w ramach Programu „Biznes i Prawa Człowieka – Implementacja Wytycznych ONZ" oraz upamiętniająca przyjęcie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jej organizatorami byli Rzecznik Praw Obywatelskich oraz UN Global Compact.

przeczytaj