0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

A P E L
Prezydium OPZZ


przeczytaj

Planowane obchody Święta Pracy

OPZZ zapowiada, że jak co roku organizuje wiec z okazji Święta Pracy. Jak zaznaczył przewodniczący związku Jan Guz, w tym roku obchody tego święta będą odbywały się pod hasłem "Przywróćmy godną pracę". Zaznaczył, że milion 600 tysięcy osób to biedni pracujący, a dochód prowadzących działalność gospodarczą wzrósł o 25 procent. Wynagrodzenia natomiast wzrosły tylko o 3-4 procent.

przeczytaj

Związki zawodowe PLL LOT grożą strajkiem. "To, co się dzieje w firmie, jest niedopuszczalne"

To, co się dzieje w firmie, jest niedopuszczalne – mówi Grzegorz Włodek z zarządu OPZZ. - Wykazaliśmy się już cierpliwością i dobrą wolą – dodaje. "Apelujemy o zaprzestanie działań prezesa zarządu PLL LOT zmierzających do sprowokowania pracowników do podjęcia akcji strajkowych" – czytamy w ogłoszeniu Związków Zawodowych działających w PLL LOT S.A.

przeczytaj

Trzy razy NIE – technicy farmaceutyczni zapowiadają protest

Technicy farmaceutyczni oraz właściciele punktów aptecznych zapowiedzieli protest w obronie swoich uprawnień zawodowych. Protest ma odbyć się 10 maja br. w godzinach 10.00-15.00 pod gmachem Ministerstwa Zdrowia (ul. Miodowa 15). - Minister Zdrowia zmianą do Prawa farmaceutycznego, chce pozbawić 40 tysięcy techników farmaceutycznych możliwości wydawania produktów leczniczych – piszą organizatorzy protestu.

przeczytaj

Płacili sprzątaczce 13 zł, ale kazali dzierżawić odkurzacz

Płacę minimalną podwyższono do stawki 13 zł za godzinę. Miało to pomóc osobom zatrudnianym na umowach śmieciowych, szczególnie najgorzej wynagradzanym zawodom, jak np. sprzątaczki. Wrocławski pracodawca, co prawda, dostosował się do nowych przepisów, ale odbił sobie z nawiązką. Kazał płacić pani sprzątającej za dzierżawę odkurzacza.

przeczytaj

Związkowcy z OPZZ mają pomysł na zakaz handlu: Może lepiej dać ludziom za niedziele 2,5 razy większe pensje?

OPZZ apeluje: wycofać pomysł "Solidarności" o zakazie handlu w niedziele. Zamiast tego związek proponuje mocne podwyżki wynagrodzenia za pracę w niedziele. OPZZ twierdzi, że projekt "Solidarności" jest niespójny i źle przygotowany. Sami autorzy składają do niego liczne poprawki, mnóstwo zastrzeżeń ma też rząd. A kolejne wersje ustawy się mnożą.

przeczytaj