0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przeciwnicy reformy edukacji żądają wprowadzenia wniosku o referendum pod obrady Sejmu

- Spotkaliśmy się tutaj po to, aby wspólnie, wszyscy, którzy komitet referendalny tworzą i którzy razem z nami współpracowali przy zbieraniu podpisów, wspólnie wyrazić żądanie wobec marszałka Sejmu natychmiastowego poddania pod obrady Sejmu wniosku (...) o przeprowadzenie referendum dotyczącego zamierzeń wynikających z planów reformy pani minister (edukacji) Anny Zalewskiej - powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Posłuchaj debaty gospodarczej w Polskim Radiu Olsztyn nt. rynku pracy i stawki minimalnej za godzinę

We wtorkowej debacie gospodarczej związkowcy i przedstawiciele pracodawców spierali się na temat rynku pracy w Polsce oraz stawki minimalnej za godzinę pracy, która wynosi 13 złotych. Gośćmi Polskiego Radia Olsztyn byli: Krzysztof Rogowski z OPZZ, Wojciech Kowalski z Solidarności, Waldemar Klocek z Warmińsko-Mazurskiego Klub Biznesu i Sławomir Mątwicki z BCC.

posłuchaj

Skuteczniejsza kontrola zamówień publicznych – Komunikat GIODO i UZP

W czerwcu 2016 r. uchwalono zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych. Niestety, Generalny Inspektor Danych Osobowych wskazała, że zamawiający nie będzie mógł w ramach kontroli realizacji zamówienia publicznego pozyskać danych osobowych osób realizujących zamówienie.

przeczytaj

Krajowy Program Reform przekazany Komisji Europejskiej przez Radę Ministrów

Dokument to narzędzie realizacji unijnej Strategii Europa 2020 na poziomie krajowym. Państwa członkowskie UE są zobowiązane przygotować corocznie KPR oraz Program Konwergencji (zawierający prognozy makroekonomiczne gospodarki oraz informacje o kształtowaniu się finansów publicznych). KPR podsumowuje dotychczasowe działania państw, które mają przybliżyć kraj do osiągnięcia wymiernych celów Strategii.

przeczytaj

Rusza masowa czystka w skarbówce

Nerwowość i niepewność — takie nastroje panują obecnie w aparacie skarbowym. Żaden z 65 tys. pracowników fiskusa nie jest pewien utrzymania się w pracy. Dlaczego? Bo tzw. reforma struktury skarbówki, która weszła w życie 1 marca 2017 r., wprowadzająca Krajową Administrację Skarbową (KAS) przewiduje weryfikację wszystkich kadr. Odejść będzie musiał każdy urzędnik, któremu nie zostanie przedstawiona nowa propozycja pracy. Związkowcy informują o poważnych patologiach.

przeczytaj

Nowe związki zawodowe w policji? "Zieliński przekracza swoje uprawnienia"

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński przekracza swoje uprawnienia forsując pomysł utworzenia w policji nowych związków zawodowych - takie ostre słowa padły w związkowej opinii do zmiany ustawy o policji, która przewiduje tzw. pluralizm związkowy w tej służbie.

przeczytaj

Przewoźnicy drogowi i związki zawodowe dyskutują nad sposobem wynagradzania kierowców

Pracodawców i związkowców zmusił do rozmów wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 24 listopada 2016 roku, który zakwestionował wynagradzanie kierowcy jak pracownika w podróży służbowej, czyli dietami i ryczałtami za noclegi oraz płacą zbliżona do minimalnej. Rozmowy toczą się w Trójstronnym Zespole ds. transportu drogowego powołanym przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita.

przeczytaj