0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj posiedzenia Rad OPZZ województw: podlaskiego i kujawsko-pomorskiego

Sto tysięcy podpisów ws. deputatów z budżetu zebrane

- Sto tysięcy podpisów zostało już zebrane. W piątek ma się zebrać Komitet Inicjatywy Ustawodawczej a we wtorek wybierzemy się z podpisami do Warszawy - informuje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w tej sprawie zarejestrowano w Sejmie pod koniec 2015 roku. W akcję zbierania podpisów zaangażowały się oprócz ZZGwP również inne centrale związkowe.

przeczytaj

Związkowcy Lotosu spotkali się z szefem rady nadzorczej

Przewodniczący rady nadzorczej Grupy Lotos Robert Pietryszyn zadeklarował na spotkaniu ze związkami zawodowymi, że przedstawiciele strony społecznej wezmą udział w pracach Komitetu Strategii spółki.

przeczytaj

80 lat temu w ‘SEMPERICIE”

Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych uczestniczyła w obchodach 80. rocznicy wydarzeń związanych ze stłumieniem strajku w krakowskich zakładach „Semprit".

przeczytaj

Podwyżki dla cywilnych pracowników wojska: Decyzje mają zapaść w połowie kwietnia

Przedstawiciele związków zawodowych cywilnych pracowników wojska spotkali sie z wiceministrem obrony Bartłomiejem Grabskim. Tematem spotkania były podwyżki cywilnych pracowników wojska w tym roku i w latach następnych.

przeczytaj

AKADEMIA MŁODEGO ZWIĄZKOWCA ZNP!

Rekrutacja ruszy 4 kwietnia! Celem Akademii jest przygotowanie młodych członków i członkiń ZNP do pełnienia funkcji liderów w swoich środowiskach.

przeczytaj

Praca na emeryturze: Zakaz dorabiania coraz bardziej realny

W PiS coraz więcej zwolenników zyskuje pomysł, by wraz z przywróceniem poprzedniego wieku emerytalnego zakazać dorabiania do emerytury lub wprowadzić progi dochodowe. O ograniczeniach mówił niedawno Henryk Kowalczyk, szef komitetu stałego rządu. PiS rozważa dwie opcje: całkowity zakaz dorabiania lub wprowadzenie progów dochodowych, po przekroczeniu których świadczenie będzie maleć aż do zera.

przeczytaj

Lutowa stopa bezrobocia wyniosła 10,3 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 10,3% na koniec lutego 2016 r. Pozostała bez zmian wobec poprzedniego miesiąca, uważają analitycy.

przeczytaj

GUS: bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej spadł do -9,3 pkt w marcu

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK) spadł o 3,1 pkt proc. m/m w marcu br. i wyniósł -9,3 pkt (i wzrósł o 7,1 pkt proc. r/r), wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) i Narodowy Bank Polski (NBP), opublikowanych przez GUS.

przeczytaj

80 lat temu w ‘SEMPERICIE”

Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, uczestniczyła w obchodach 80. rocznicy wydarzeń związanych ze stłumieniem strajku w krakowskich zakładach „Semprit".

przeczytaj