0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pracownicy z Ukrainy zakładają Związek Zawodowy w Polsce

W Katowicach odbyło się zebranie założycielskie Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce. Związek powstał pod skrzydłami OPZZ.

przeczytaj

Rozmowy o medianie wynagrodzeń w GUS

19 maja br. w Głównym Urzędzie Statystycznym odbyła się kolejna konferencja uzgodnieniowa w sprawie projektu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2017. Była ona ostatnim etapem zamykającym prace nad projektem programu.

przeczytaj

Zespół ds. zamówień publicznych RDS o trudnej sytuacji zakładów produkujących dla sektora obronnego

19 maja br. na wniosek OPZZ (sformułowany na Prezydium RDS) i złożony przez przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego, odbyło się posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS poświęcone trudnej sytuacji w zakładach produkujących na potrzeby wojska i, szerzej, służb mundurowych. Nie są bowiem rozstrzygane przetargi na zamówienia w zakresie umundurowania.

przeczytaj

Szykują się zwolnienia w kopalniach

Dziś związki zawodowe mają spotkać się z zarządem, by omówić regulamin zwolnień. Bez względu na to, czy dokument zostanie podpisany, czy nie (podpis związkowców nie jest wymagany) w lipcu zaczną się wypowiedzenia.

przeczytaj

Działacze związkowi jeszcze lepiej chronieni przez zwolnieniem

Związki zawodowe chcą, by firma musiała zatrudniać reprezentanta organizacji pracowniczej aż do momentu weryfikacji jego zwolnienia przez sąd. Ochronę zyskaliby też przedstawiciele zatrudnionych.

przeczytaj

Sąd pozwoli muzykom na związek zawodowy. O decyzji zdecydowała opinia TK

Muzycy walczyli o założenie związku od trzech lat. Wszystko przez decyzję lubelskiego sądu rejonowego, który uznał, że skoro muzycy zwykle nie mają umów o pracę - nie mogą mieć związku.

przeczytaj

Lepsze pensje albo strajk

Spór zbiorowy z pracodawcą w Szpitalu Powiatowym rozpoczęły wszystkie działające tu związki zawodowe. Domagają się nowego, ich zdaniem bardziej sprawiedliwego, regulaminu wynagradzania.

przeczytaj