0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Bydgoszcz, Łódź, Olsztyn

posiedzenia Rad OPZZ województw:

kujawsko – pomorskiego, łódzkiego i warmińsko mazurskiego

Wspólne stanowiska strony społecznej RDS w sprawie kilku projektów ustaw

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego – związki zawodowe i pracodawcy – przyjęła w czwartek wspólne stanowiska w sprawie kilku projektów ustaw dotyczących m.in. reformy opieki zdrowotnej, sieci szpitali i prezydenckiego projektu zmian w Kodeksie pracy.

przeczytaj

Fiasko rozmów płacowych w koncernie ArcelorMittal Poland

Bez porozumienia zakończyły się czwartkowe negocjacje płacowe w koncernie hutniczym ArcelorMittal Poland. Wobec fiaska rozmów, związkowcy, którzy od wtorku nie opuszczają siedziby spółki, postanowili spędzić tam kolejną noc. Następną turę rozmów zaplanowano na piątek.

przeczytaj

Załoga elektrowni Bełchatów chce podwyżki zarobków

Dwa związki zawodowe działające w bełchatowskiej elektrowni (Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego i Międzyzakładowy Związek Pracowników Elektrowni) zwróciły się do dyrektora zakładu o podwyżkę dla załogi. Związkowcy uważają, że rosnąca inflacja oraz wyniki osiągane przez elektrownię uprawniają pracowników do żądania wzrostu zarobków.

przeczytaj

Krupiński – wyjątkowy spór o wyjątkową kopalnię

Z pozoru spór zdaje się być taki, jakich wiele w polskim górnictwie. Kopalnia nie przynosi zysków, zarząd decyduje się na jej likwidację, rząd tę decyzję popiera, a górnicy i lokalni samorządowcy są gotowi poruszyć niebo i ziemię, by do tego nie dopuścić. Ale to tylko pozory. W istocie Krupiński jest kopalnią wyjątkową.

przeczytaj

Wydawca TVP.info skarży się na mobbing i natychmiast traci pracę

Adam Zawadzki, były wydawca i dziennikarz serwisu TVP.info, oskarża kierownictwo o niereagowanie na panujący w redakcji mobbing. - Byłem poniżany, co doprowadziło do kłopotów ze zdrowiem - mówi . Wczoraj rozwiązano z nim umowę - zaraz po tym jak o sytuacji poinformował prezesa TVP Jacka Kurskiego.

przeczytaj

Kulisy protestu poparcia dla Szyszki. Wyciekło nagranie

Jan Szyszko, minister środowiska, który zasłynął z projektu ustawy o wycince drzew, ma wielu sympatyków. Na manifestację w jego obronie wybrali się leśnicy. Ale nie tylko oni. Przyjechali też myśliwi. Portal lowiecki.pl użył fortelu, by poznać prawdziwy cel poparcia łowczych dla Szyszki. Serwis opublikował nagranie, w którym padają ciekawe słowa: – Jak nam ministra zabiorą, będziemy w ciężkiej d.. – oznajmił człowiek z Polskiego Związku Łowieckiego.

przeczytaj

Niebezpieczny związek

Przedstawiciele trzech największych central związkowych (Solidarności, OPZZ i FZZ) opuścili 26 czerwca 2013 r. obrady tzw. Komisji Trójstronnej, ciała, w którym od 1994 r. ucierały się trudne relacje rządu, lobby pracowników oraz biznesu. (…) Wznowiony został dialog społeczny w ramach tzw. Rady Dialogu Społecznego, która zastąpiła nieboszczkę Komisję Trójstronną. (…) Na tym jednak kończą się pozytywy, a zaczynają kłopoty.

przeczytaj