0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

DZIEŃ KOLEJARZA i TRAMWAJARZA

- posiedzenie Rady OPZZ województwa wielkopolskiego

Miętek: Połączyć spółki wojewódzkie w holdingu

Ustawa o komercjalizacji i restrukturyzacji PKP powinna zostać zmieniona - powiedział podczas Kongresu Kolejowego przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. W jego ocenie należy przede wszystkim wzmocnić rolę PKP SA jako integratora. Debata była poświęcona przyszłości Polskich Kolei Państwowych w kontekście procesów konsolidacji, restrukturyzacji, optymalizacji i prywatyzacji. Przewodniczący KKZZ wyraził nadzieję, że rząd doprowadzi do zmiany ustawy.

przeczytaj

Narada przewodniczących Rad Wojewódzkich i Powiatowych OPZZ

24 listopada, w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyła się narada przewodniczących Rad Wojewódzkich i Powiatowych OPZZ. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie kierownictwa konfederacji. Przewodniczący Jan Guz przedstawił zebranym bilans prac Rady Dialogu Społecznego w pierwszym roku działalności na wszystkich obszarach życia społecznego i gospodarczego. Przedstawicielka Biura RDS, p. Magdalena Gryciuk, przybliżyła kulisy pracy Prezydium i zespołów problemowych rady.

przeczytaj

RDS zaprasza premier Szydło

Przewodnicząca RDS, Henryka Bochniarz: - W związku z licznymi kwestiami istotnymi dla rozwoju społeczno – ekonomicznego kraju, a także dla funkcjonowania dialogu społecznego w Polsce, co do których pojawiają się niejasne i niepokojące zapowiedzi zmian (…) chciałabym zaprosić Panią Premier, jeszcze w bieżącym roku, na posiedzenie Prezydium Rady.

przeczytaj

Jak minister Zalewska płockich nauczycieli uspokajała

W Płocku w czwartek rozpoczął się XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność". W jego trakcie minister edukacji Anna Zalewska spotkała się z nauczycielami. Szefowa resortu mówiła rzecz jasna o reformie. Przede wszystkim wielokrotnie zapewniała, że ministerstwo ma pieniądze na przeprowadzenie zmian w systemie szkolnictwa.

przeczytaj

Bydgoscy pracownicy socjalni chcą podwyżek

Pracownicy socjalni: - Jeśli nic się nie zmieni, pokażemy nasze niezadowolenie. Na pewno jednak nie ucierpią na tym nasi podopieczni. W ciągu paru miesięcy Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych Regionu Kujawsko-Pomorskiego wysłał do prezydenta Rafała Bruskiego dwa listy. W obu przedstawiciele związku proszą o zagwarantowanie w budżecie na przyszły rok pieniędzy na podwyżki dla pracowników.

przeczytaj

Morawiecki: kwota wolna od podatku dla najbiedniejszych wyniesie 6,6 tys. zł

Morawiecki zaznaczył, że w przeciwnym wypadku koszty dla budżetu byłyby ogromne. Stąd osoby zarabiające między 6,6 tys. zł rocznie, a np. 11 tys. zł rocznie będą mogły korzystać z wyższej niż obecnie kwoty wolnej, ale o malejącej strukturze. Z kolei zarabiające ok. 11 tys. (ten poziom, według Morawieckiego, wciąż podlega analizom) miałby kwotę na obecnej wysokości, czyli ok. 3 tys. zł.

przeczytaj

"Solidarność" dziękuje PiS, PiS dziękuje "Solidarności". Na partnerskim układzie Piotra Dudy i Beaty Szydło stracą pracownicy?

Rząd PiS i "Solidarność" są wobec siebie niezwykle lojalni. W zamian za poparcie w ostatnich wyborach władze zrealizowały wiele pracowniczych postulatów. Jednak "Solidarność" coraz częściej zachowuje się niesolidarnie wobec walczących o swoje prawa pracowników. Związkowcy boją się, że sojusz "S" z PiS zakończy się dla związku podobnie jak ten z AWS - masowym odpływem członków.

przeczytaj