0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- posiedzenie Rady Branży OPZZ "Przemysł Spożywczy, Rolnictwo i Turystyka";

- posiedzenie Komisji Ochrony Pracy OPZZ

List ZNP do Pani Premier

11 października 2016 r. Związek wystąpił do Pani Premier Beaty Szydło z wnioskiem o spotkanie w poniedziałek, 17 października br. w celu omówienia aktualnej sytuacji w oświacie w związku z planowaną reformą edukacji.

przeczytaj

MEN zapowiada podwyżki dla nauczycieli, ale dopiero od 2018 r.

Waloryzacja pensji w 2017 r. i ewentualne podwyżki w 2018? Taki scenariusz dla nauczycieli rysuje się z wypowiedzi szefowej MEN Anny Zalewskiej. W poniedziałek (10.10.) pedagodzy protestowali przeciwko likwidacji gimnazjów. Czy deklaracje Zalewskiej uspokoją ich nastroje?

przeczytaj

CGT gratuluje zwycięstwa polskim kobietom

CGT: - W efekcie licznych zgromadzeń Polek, a zwłaszcza manifestacji i strajkowi zorganizowanemu we wszystkich państwach, polski parlament wycofał się w środę, 6 października, większością głosów z ustawy o całkowitym zakazie przerywania ciąży. W całej Europie odbyło się wiele manifestacji solidarnościowych.

przeczytaj

Dni Edukacji Związkowej

W dniach 11-13 października 2016 roku w Gdańsku odbywają się Dni Edukacji Związkowej 2016 współorganizowane przez Europejski Instytut Związków Zawodowy oraz trzy polskie reprezentatywne centrale związkowe (OPZZ, NSZZ „Solidarność" i FZZ). Przewodniczący OPZZ Jan Guz, wraz z Piotrem Dudą, przewodniczącym KK NSZZ „Solidarność" i Krzysztofem Małeckim z FZZ wziął udział w panelu „Jaka będzie Polska w przyszłości?".

przeczytaj

Ciągły proces na przodku

Wiosną udało się przecież po miesiącach burzliwych negocjacji przekształcić Kompanię Węglową, czyli największą w Europie spółkę w górniczej branży, w Polską Grupę Górniczą. Miał być to początek prawdziwej restrukturyzacji sektora, która przynieść miała wyglądane – ale nie widziane od lat – zyski. Mija pół roku. Wydaje się, że to dobry moment na pierwsze podsumowania. Ale nie w PGG. Spółka nie informuje o tym, czy osiągane wyniki zgodne są z założonym biznesplanem, a informacje o przygotowywanej aktualizacji tego dokumentu przeciekają wyłącznie nieoficjalnymi kanałami.

przeczytaj

Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego i dorabianiem na emeryturze

W ocenie ankietowanych, nabycie uprawnień emerytalnych powinno zależeć przede wszystkim od stażu pracy - na co wskazało 89 procent badanych, na kolejnych miejscach są wiek i płeć, który wskazało - odpowiednio - 74 i 72 procent Polaków. Równocześnie ponad 3/4 Polaków uważa, że osoby na emeryturze powinny mieć możliwość dalszego pracowania.

przeczytaj

Władza ma sojusznika - oni popierają kontrowersyjną umowę

Mimo zapowiadanych na najbliższą sobotę masowych protestów, Sejm przyjął uchwałę w sprawie ratyfikacji umowy CETA. We wtorek na posiedzeniu rządu informację na ten sam temat ma przekazać Radzie Ministrów wicepremier Morawiecki. Sojuszników władza ma w pracodawcach, którzy również uważają, że porozumienie z Kanadą jest szansą dla polskich firm i gospodarki.

przeczytaj