0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

RDS o budżecie i szkołach

14 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Strony pracowników i pracodawców nie wypracowały wspólnego stanowiska ws. rządowych założeń budżetu na 2017 r. Strona związkowa, jak i pracodawcy przyjęli negatywne stanowisko wobec projektu zakładającego, że staże lekarzy i pielęgniarek będą trwale finansowane z Funduszu Pracy. Rada przyjęła krytyczne stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o Inspekcji Żywności. Zebrani zapoznali się z informacją Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, na temat kierunków zmian w systemie edukacji. Wypowiedź minister Zalewskiej skrytykował Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Jan Guz o społecznych programach rządu

Gościem programu Andrzeja Stankiewicza #RZECZoPOLITYCE był przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz.

zobacz

Petycja w obronie polskiej szkoły

Związek Nauczycielstwa Polskiego, w trosce o wysoką jakość kształcenia i wychowania, mając na uwadze dobro dziecka i ucznia, przewidując ogromne koszty społeczne i finansowe, wynikające z zapowiadanej reformy, rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie polskiej szkoły.

przeczytaj

ZNP znów zbiera podpisy i prosi o pomoc rodziców. "W obronie polskiej szkoły"

Związek Nauczycielstwa Polskiego krytykuje reformę edukacji zaplanowaną przez minister Annę Zalewską i apeluje o podpisanie petycji w "obronie polskiej szkoły". O wsparcie prosi rodziców i samorządowców.

przeczytaj

Emeryci dostaną porcję tortu o nazwie PKB

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej, a także ZUS szukają docelowej formuły waloryzacji rent i emerytur, która uwzględniałaby także wzrost PKB. Ma to zmienić sytuację z ostatnich lat: mimo dobrego wzrostu, powyżej 3 proc. PKB, waloryzacja świadczeń była jedynie symboliczna. Związki w trakcie negocjacji chciały podnieść wskaźnik waloryzacji do 2,35 proc. Ale ich strategicznym celem jest podwyżka najniższych świadczeń. Wiesława Taranowska z OPZZ mówi, że dobrze byłoby podwyższyć je nawet o 200 zł i wprowadzić do wzoru podwyżki zasadę, że deflacja nie obniża wskaźnika waloryzacji.

przeczytaj

Problemy w PKP Informatyce. Trwa spór zbiorowy

Pracownicy spółki PKP Informatyka mówią o trudnej sytuacji. Od prawie dwóch miesięcy trwa spór zbiorowy, a związki zawodowe skarżą się na brak kontaktu z zarządem i próby zastraszania. W kwietniu 2016 roku pracodawca wypłacił pracownikom zaległe premie za 2015 rok oraz premie za styczeń i luty 2016 roku. Wypłata premii za marzec 2016 roku miała nastąpić w maju 2016 i nie została wypłacona. Pracownicy spółki informują o sponsorowaniu „dziwnych organizacji” przez nowy zarząd.

przeczytaj

Jest porozumienie w Toyocie. Pracownicy dostaną premie

W nocy z 13 na 14 lipca w wałbrzyskiej Toyocie zakończył się trwający od czterech miesięcy spór zbiorowy. Jak poinformowali związkowcy, pracownicy spółki otrzymają jednorazową nagrodę w wysokości 700 zł brutto – kwota ta zostanie wypłacona do 28 lipca. Łączna kwota premii z uwzględnieniem tych, które zostały już wypłacone, wyniesie od 1700 zł do 2300 zł – informują związkowcy.

przeczytaj