0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pracownicy biur emerytalnych w „TARCZY”

Pracownicy wojska zatrudnieni w Wojskowym Biurze Emerytalnym w Warszawie i Bydgoszczy podjęli decyzję o utworzeniu struktury Związku Pracowników Wojska „TARCZA”.

przeczytaj

Związki zawodowe mundurowych chcą pilnego spotkania z premier Szydło

W liście wysłanym do premier przez centrale związkowe mundurowi przytaczają sprzeczności w zapewnieniach ministrów kierujących resortami mundurowymi z wersją prezentowaną przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Szefowie MSWiA, a także MON kategorycznie zaprzeczają, że w ich resortach planowane są jakiekolwiek zmiany dotyczące zaopatrzenia emerytalnego i rentowego funkcjonariuszy i żołnierzy.

przeczytaj

Lider protestu pocztowców dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Za wpisy na Facebooku

Klaudiusz Wieczorek, listonosz z Piekar Śląskich i jeden z organizatorów protestu pocztowców, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Głównym powodem były wpisy w internecie, które zdaniem Poczty Polskiej podważały autorytet pracodawcy, manifestowały arogancję autora i podżegały innych do protestu.

przeczytaj

Sieć utkana ideologicznie

dr Maciej Piróg, prezes Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych: - Wszystko, co minister i jego współpracownicy mówią na temat sieci szpitali, prowadzi nieuchronnie do wniosku, że wracamy do systemu, który pacjenci i pracownicy ochrony zdrowia pożegnali niegdyś z ogromną ulgą.

przeczytaj

Rasizm precz! Nie damy się podzielić!

W kilku miastach w Polsce odbyły się marsze organizowane przez koalicję Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. Największy z nich ruszył o 13.00 spod pomnika Kopernika w Warszawie. W czasie wydarzenia głos zabrali m.in. przedstawiciel społeczności muzułmańskiej w Polsce Waleed Abumoammar, wietnamska aktywistka Ton Van Anh, Draginija Nadazdin z Amnesty International oraz przewodniczący OPZZ Jan Guz.

przeczytaj

Rozmowa z Ryszardem Zbrzyznym

Ryszard Zbrzyzny: - Każda spółka obciążona nadmiernymi daninami, mocno i nietrafnie przeinwestowana oraz wydrenowana z wypracowanych zysków może mieć kłopoty z utrzymaniem się na rynku. Polska Miedź nie jest wyjątkiem i podlega takim samym prawom ekonomicznym, jak każda inna firma. Jeśli do tego dodamy jeszcze zarządzanie firmą podporządkowane politycznym celom, często odległym od reguł zdrowej gospodarki, to mamy pełen obraz.

przeczytaj

Szyja żyrafy z makaronem

W Polsce rośnie ilość multimilionerów. Kiedyś o fanaberiach bogaczy czytaliśmy tylko na portalach plotkarskich krajów słynących, wedle powszechnej opinii, z zamożności. Dzisiaj zachcianki ludzi zamożnych można realizować w Polsce.

przeczytaj