0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j :

- Katowice, Konferencja Sprawozdawczo-Programowa Związku Zawodowego Górników w Polsce.

W posiedzeniu udział weźmie Jan Guz, przewodniczący OPZZ;

- Wrocław, posiedzenie Rady OPZZ województwa dolnośląskiego.

Ustawa wprowadzająca bezpłatne leki dla seniorów na ostatniej prostej. W piątek głosowanie w Sejmie

- Największe wydatki na zdrowie i jednocześnie znacząco wysokie spożycie leków występuje w grupie emerytów i rencistów, a nie tylko pacjentów 75+. Kryteria bezpłatności bądź znaczącego zmniejszenia finansowania leków powinny dotyczyć właśnie najuboższych ekonomicznie, a niekoniecznie najstarszych wiekowo grup – pisze Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ i dodaje, że uprawnienia powinny też przysługiwać m.in. osobom przewlekle chorym.

przeczytaj

Godziny karciane ponownie w Komisji Edukacji

17 marca odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, podczas którego rozpatrzono poprawki do ustawy Karta Nauczyciela, zgłoszone podczas drugiego czytania.

przeczytaj

PiS przejmuje kuratorów. Rekrutacje wygrywają osoby ściśle związane z partią

W całym kraju rozstrzygają się konkursy na kuratorów. Na 13 już zakończonych zwyciężyło 11 kandydatów z legitymacjami Prawa i Sprawiedliwości lub bliskimi związkami z partią. Są wśród nich byli radni PiS, nieskuteczni kandydaci na posłów i prezydentów miast. – Takiej czystki jeszcze nie było – komentuje prezes ZNP Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Audyt w Kompanii Węglowej: przerost kadry kierowniczej i nieefektywne wydobycie [WYNIKI AUDYTU]

Minister ds. energii Krzysztof Tchórzewski oraz jego zastępca Grzegorz Tobiszowski spotkali się ze związkami zawodowymi z Kompanii Węglowej, aby przedstawić wnioski raportu kończącego audyt w spółce. Co jest przyczyną trudnej sytuacji firmy? Nietrafione inwestycje, złe wykorzystanie zasobów, przerost kadry kierowniczej.

przeczytaj

Ponad 5 miliardów złotych straty KGHM

Dekoniunktura na rynku metali kolorowych i potrzeba odpisów aktualizujących spowodowały znaczące pogorszenie wyników finansowych miedziowego potentata. Spółka w ubiegłym roku zanotowała stratę netto w wysokości 5,009 mld złotych.

przeczytaj