0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Koniec sporu zbiorowego w KGHM, ale... będą kolejne negocjacje

To co uzgodniono już teraz, to sprawy dotyczące przeszeregowań pracowników, uporządkowania systemu premiowego oraz potencjalnej możliwości rozszerzania Pracowniczego Programu Emerytalnego na spółki Grupy Kapitałowej KGHM. Strony Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i przedstawiciele KGHM powrócą do rozmów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wówczas mają zostać wypracowane sposoby na zniwelowanie negatywnych skutków wynikających z funkcjonowania podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz zamrożenia podstawowego odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

przeczytaj

Żywiec: pracownicy zlikwidowanej papierni bez pieniędzy i świadectw pracy

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Żywcu. Zawiadomienie do prokuratury złożyli poszkodowani pracownicy. Jak wynikało z zawiadomienia pokrzywdzonych - 80 pracowników zakładu, nie otrzymali od likwidatora zakładu wypowiedzeń umów o pracę i świadectw pracy co uniemożliwia im rejestrację w Powiatowym Urzędzie Pracy, otrzymanie świadczeń socjalnych, a także utrudnia nowe zatrudnienie.

przeczytaj

Zatrudnienie w bankach spada 9. miesiąc z rzędu. Mamy głównego winowajcę

W 2008 roku banki zatrudniały 181 tys. osób. Był to historyczny rekord. Otwierano oddział przy oddziale, sprzedawano kredyt frankowy za frankowym. Po dziewięciu latach na koniec czerwca 2017 r. w bankach pracowało już tylko 166,6 tys. urzędników. To najmniej od 2006 roku. Według danych KNF w czerwcu zatrudnienie w sektorze spadło o kolejne 381 osób i jest to już dziewiąty kolejny miesiąc zwolnień. Tylko w tym roku nowej pracy zmuszonych było szukać 2,2 tys. byłych pracowników banków.

przeczytaj

Doradca ZUS: ludzie wybierają emeryturę, nie dalszą pracę

Tylko jeden warszawski oddział ZUS odwiedza tygodniowo około tysiąca osób, które chcą poznać wysokość przyszłej emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego. - Większość naszych klientów chce skończyć pracę już jesienią - mówi Małgorzata Wróblewska, doradca emerytalny w I Oddziale ZUS w Warszawie.

przeczytaj

Ukraińscy związkowcy proszą o wolne 24 sierpnia w Święto Niepodległości Ukrainy

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce prosi o skrócenie godzin pracy, udzielenie dnia wolnego, lub urlopu 24 sierpnia - w dniu Święta Niepodległości Ukrainy. W apelu do pracodawców związkowcy proszą, by umożliwić im świętowanie tego dnia.

przeczytaj