0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W piątek (28.10) rano 60 warszawskich samodzielnych gimnazjów powiesi na swoich budynkach banner z hasłem:

„Nie likwidujcie naszego gimnazjum!”.

To akcja ZNP, której celem jest pokazanie sprzeciwu społeczności tych szkół wobec planów likwidacji gimnazjów.

Akcję ZNP wspiera koalicja „NIE dla chaosu w szkole”.

Głogów (29.10.): Jubileusz 25-lecia Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w Lubinie

Posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ

26 października w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ z udziałem szefa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza. Obradom przewodniczyła Barbara Smolińska, przewodnicząca komisji, wspólnie z wiceprzewodniczącą OPZZ Wiesławą Taranowską.

przeczytaj

Kobiety zmieniają polskie związki zawodowe

26 października 2016 r. w katowickim Hotelu Silesian odbył się workshop zorganizowany przez Związek Zawodowy Górników w Polsce w partnerstwie z Fundacją im. R. Luksemburg. Celem było wzmocnienie wewnętrznego dyskursu dotyczącego roli kobiet w związkach zawodowych. Udział w projekcie wzięli przedstawiciele związków zawodowych z Arcelor Mittal Poland, Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego, Związku Nauczycielstwa Polskiego Uniwersytetu Śląskiego, ochrony zdrowia, przemysłu lekkiego, spółdzielczości i handlu, przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji oraz energetyki w osobie przewodniczącej Sekcji Kobiet NSZZ "Solidarność" p. Teresy Szkutnik.

przeczytaj

L4: Policjanci i strażacy nie stracą na chorobowym

Związki zawodowe przekonały rząd do zmian dotyczących zasad wynagradzania na zwolnieniu lekarskim. Związkowcy domagali się 90 dni pełnopłatnej absencji chorobowej rocznie. Dostaną 30. – Po konsultacjach w rządzie zrealizujemy postulaty, ale tylko w pewnym zakresie. 30 dni to rozsądne rozwiązanie – zapewnił Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych, na posiedzeniu Forum Dialogu Społecznego przy MSW.

przeczytaj

Akcja krwiodawstwa łódzkich służb mundurowych. Strażacy z "Floriana" pobili rekord Polski

Łódzki Zarząd Wojewódzki Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN" przyłączył się do akcji krwiodawstwa zorganizowanej w dniu 21 października 2016 r. przez Zarząd Terenowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W trakcie akcji „Bijemy rekord sercem", przeprowadzonej w dniu 21 października 2016 r. pobiliśmy rekord Polski w oddawaniu krwi w wielu lokalizacjach. Zebraliśmy 187,47 litrów krwi przekraczając tym samym o 9,47 litra poprzedni rekord.

przeczytaj

Kubicki wygwizdany. Żółta kartka za lekceważenie związkowców

Ponad 100 pracowników miejskich jednostek manifestowało w czwartek pod urzędem miasta Zielona Góra. Do prezydenta mają żal, że to nie chce się z nimi rozmawiać. - A obiecał nam podwyżki - mówią związkowcy. Na razie wręczyli Kubickiemu żółtą kartkę. Ostrzegają, że na wybory będzie już czerwona. Żądamy godziwych wynagrodzeń, dość lekceważenia pracowników, miasto to przede wszystkim ludzie - z takimi hasłami manifestowali w czwartek związkowcy z miejskich jednostek.

przeczytaj

Gorąco wokół Trafostacji Sztuki

Przedstawiciele środowiska kulturalnego Szczecina proszą prezydenta Piotra Krzystka o pilne spotkanie. Nie podoba im się sposób przeprowadzania konkursu na dyrektora Trafostacji Sztuki, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość tej instytucji. - Złożyliśmy własne pismo do prezydenta z prośbą o rozszerzenie formuły konkursowej - mówi Mariusz Milczarek z Organizacji Zakładowej OPZZ przy Trafostacji Sztuki. - Chcieliśmy się też spotkać z prezydentem i podzielić wątpliwościami w sprawie wyboru nowego dyrektora.

przeczytaj

Ponad połowa Polaków przeciwko tymczasowemu wdrożeniu CETA

CETA ma więcej przeciwników niż zwolenników - wynika z sondażu pracowni Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Akcji Demokracji. Aż 47,5 proc. respondentów uważa, że Polska w ogóle nie powinna przyjmować umowy CETA, a 55,4 proc. sprzeciwia się tymczasowemu wdrożeniu porozumienia handlowo-inwestycyjnego między Kanadą i UE. - Rząd zgodził się na CETA, bez konsultacji ze społeczeństwem i ignorując jego głos. PiS antagonizuje w ten sposób kolejne grupy społeczne. Daleko w ten sposób nie zajedzie – komentuje Piotr Trzaskowski z Akcji Demokracji.

przeczytaj

Mobbing? Nie musisz się godzić na poniżanie

Podstawowym polskim aktem prawnym, w którym zdefiniowany został mobbing jest Kodeks pracy. Kodeks zobowiązuje pracodawcę do przeciwdziałania mobbingowi, a pracownikowi, który rozwiązał umowę o pracę wskutek mobbingu lub przez mobbing ucierpiało jego zdrowie daje możliwość dochodzenia odszkodowania bądź zadośćuczynienia pieniężnego.

przeczytaj

Czy udało się obronić kapitalizm?

W głównej auli Szkoły Głównej Handlowej odbyła się debata gospodarcza pomiędzy zwolennikami, a przeciwnikami kapitalizmu. Działo się to w ramach wydarzenia „W Obronie Kapitalizmu”. Po jednej stronie stanęli dr Robert Gwiazdowski z Warsaw Enterprise Institute, Paweł Budrewicz z Centrum Adama Smitha oraz Mateusz Benedyk, prezes Instytutu im. Ludwiga von Misesa. Po przeciwnej stronie wypowiadali się Rafał Woś („Polityka”), Jan Zygmuntowski (partia Razem) oraz Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ.

przeczytaj