0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wrocław: Ratownicy ratują życie... nawet podczas protestu

Ratownicy medyczni, którzy manifestowali we Wrocławiu, uratowali życie kobiecie, u której doszło do zatrzymania krążenia. Świadkowie zawiadomili pogotowie i z pomocą dyżurnego rozpoczęli reanimację. Na szczęście w placówce był defibrylator. W międzyczasie zawiadomiono obecnych w okolicy ratowników, którzy protestowali na rynku. Ci pomogli w reanimacji w oczekiwaniu na karetkę. Kacper Mazurkiewicz z pogotowia mówi o książkowym i wyjątkowym na skalę światową działaniu łańcucha przeżycia. Kobietę udało się uratować.

przeczytaj

PZM: Polscy pacjenci mogą czuć się oszukani przez PiS

Pracownicy ochrony zdrowia, zrzeszeni w Porozumieniu Zawodów Medycznych (skupiające wszystkie związki zawodowe poszczególnych zawodów medycznych oraz szereg innych organizacji), wystosowali pismo do partii rządzącej. - Chcielibyśmy państwu uświadomić, że rząd, utworzony przez Prawo i Sprawiedliwość źle traktuje publiczną ochronę zdrowia i jej pracowników, kontynuując w tym zakresie politykę swoich poprzedników – czytamy w liście. Zdaniem medyków, wprowadzane obecnie zmiany organizacyjnej, to jedynie pozorne ruchy mające sprawić wrażenie naprawy systemu.

przeczytaj

W górnictwie lekki oddech, ale też presja na wydobycie

Nasza największa węglowa spółka, czyli Polska Grupa Górnicza, zatrudniająca ponad 43 tys. osób, koncentruje się teraz na nadrabianiu zaległości w wydobyciu. - Obecnie konieczna jest odbudowa frontu inwestycyjnego. Liczę, że Polska Grupa Górnicza sobie z tym poradzi i kwestie wydobycia ulegną poprawie wraz z uruchomieniem nowych ścian. Wierzę w to, że na sezon zimowy będziemy pod tym względem dobrze przygotowani. Front wydobywczy musi się poszerzać - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jednak nie wszyscy podzielają ten optymizm.

przeczytaj

Kierowca autobusu miejskiego: Nasza firma potrzebuje zmiany

- Sytuacja, z jaką mamy do czynienia, to efekt wieloletnich zaniedbań. Potrzebne jest zdecydowane działanie miasta, bo wszyscy w firmie widzimy, że tak dłużej być nie może. A cierpimy na tym nie tylko my, ale też, a może przede wszystkim, pasażerowie - mówi o sytuacji w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje jeden z kierowców. - Związki zawodowe w GAiT istnieją, ale ich bycie ogranicza się do trwania, a nie działania. Niby powstają jakieś pisma w różnych sprawach, głównie na temat podwyżek płac, ale nic z tego nie wynika – twierdzi kierowca.

przeczytaj

Kolejny strajk w British Airways. Możliwe odwołania lotów

Część personelu pokładowego brytyjskich linii lotniczych British Airways (BA) rozpoczęła w sobotę dwutygodniowy strajk na tle płacowym i w odpowiedzi na sankcje zastosowane przed dyrekcję wobec związkowców, którzy uczestniczyli we wcześniejszych protestach. Strajk grozi odwołaniem niektórych lotów, chaosem na lotniskach i dalszym uszczerbkiem dla prestiżu flagowego brytyjskiego przewoźnika. Dyrekcja BA zapewnia jednak, że większość pasażerów nie odczuje jego skutków.

przeczytaj