0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ złożyło projekt dot. zmian w emeryturach pomostowych

Do Rady Dialogu Społecznego OPZZ złożyło projekt ustawy dotyczący zmian w emeryturach pomostowych. Co do jego treści zgodne są wszystkie związki zawodowe. Inaczej podchodzą do niego organizacje pracodawców. Jak podkreśliłLeszek Miętek, OPZZ w swoim projekcie zwraca uwagę „na bardzo dużą nieprawidłowość jaką jest fakt, że dzisiaj to nie warunki pracy decydują o tym, czy ktoś ma uprawnienia do emerytury pomostowej, ale czas, kiedy się zatrudnił”.

przeczytaj

Nauczyciele dostali 30 proc. pensji. Starosta: zbyt małe subwencje z budżetu państwa

Nauczyciele pięciu szkół spod Lublina przed świętami dostali tylko 30 procent swoich pensji. Placówki prowadzi powiat łęczyński, który jest w dramatycznej sytuacji finansowej. Według starostwa, problemem są małe subwencje z budżetu państwa na finansowanie oświaty. O mniejszych wynagrodzeniach na koniec roku, nauczyciele wiedzieli od sierpnia.

przeczytaj

Związkowcy Orlenu odmówili uzgodnienia nowych zasad oceny pracowników

Negatywne stanowisko wobec wprowadzenia systemu ocen okresowych poprzez wydanie zarządzenia w sprawie „zasad realizacji rozmowy rozwojowej w PKN Orlen” wydały wspólnie Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy (MBZZ) oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność w grupie PKN Orlen, czyli wszystkie organizacje związkowe posiadające przymiot reprezentatywności.

przeczytaj

Wacław Czerkawski, ZZGwP: Powtarzanie, że górnictwo jest schyłkowe nie prowadzi do niczego dobrego

Wacław Czerkawski: - Mamy w górnictwie do czynienia z luką pokoleniową, z odejściami fachowców na urlopy górnicze. Ten problem występuje w spółkach węglowych, ale również w spółkach wykonujących specjalistyczne roboty dla kopalń. I tutaj jest pole do działania. Ważne będzie odbudowanie szkolnictwa górniczego, jednak wiadomo, że z dnia na dzień się tego nie zrobi. Potrzeba też innego klimatu dla górnictwa. Jeżeli niektórzy powtarzają w kółko, że górnictwo to branża schyłkowa, to trudno, żeby przyciągała ona młodych pracowników.

przeczytaj

Wypadki w pracy. W tych branżach dochodzi do nich najczęściej. To nie górnictwo i rolnictwo

Statystyki najmocniej poszły w górę w przypadku wypadków z ciężkimi obrażeniami ciała i wypadków śmiertelnych. Ciężkie obrażenia ciała dotyczyły 362 osób, to aż o 17,9 proc. więcej niż w 2016 rok. Zaś zginęło w pracy 148 osób, to o 12,1 proc. więcej niż w okresie I—III kwartał 2016 r. Natomiast 55 630 pracowników miało wypadek ze skutkiem lekkim. Jest to o 0,6 proc. więcej niż przed rokiem.

przeczytaj

Uczymy się składać wnioski do KPK OECD

W Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Polsce, w dniach 5 i 6 grudnia 2017 r., odbyły się warsztaty dotyczące Wytycznych OECD dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych oraz mechanizmu składania skarg na przedsiębiorstwa wielonarodowe do Krajowych Punktów Kontaktowych OECD (KPK OECD). Organizatorami warsztatów był Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu we współpracy z Fundacją Frank Bold oraz holenderską organizacją pozarządową SOMO. Dzięki uprzejmości organizatorów w warsztatach udział wzięła kilkuosobowa grupa przedstawicieli OPZZ.

przeczytaj

Związkowcy i pracodawcy o Jednolitym Rynku Cyfrowym

W Belgradzie, odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca strategii na rzecz dostępu konsumentów, pracowników i przedsiębiorstw do cyfrowych towarów i usług w całej Europie. W spotkaniu udział wzięli związkowcy i pracodawcy z Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Hiszpanii, Macedonii i Serbii. OPZZ reprezentował Bogdan Grzybowski oraz Alicja Koszarek ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj