0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Gdańsk, Kielce: posiedzenia plenarne Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego

Czerkawski: WRDS dobrym miejscem, by złagodzić nastroje niektórych związków zawodowych

- Mieliśmy już przykład tego, że emocje zza stołu negocjacyjnego przenosiły się na ulice. A tam na pewno problemów się nie rozwiąże - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, członek Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.

przeczytaj

Komunikat Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego

21 lutego strony Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników KGHM Polska Miedz S. A. podpisały Protokół Dodatkowy nr 20 do tego Układu wprowadzający nową tabelę stawek płac zasadniczych. Stawki te rosną o ok. 2,9 % na każdej kolejnej kategorii zaszeregowania.

przeczytaj

Referendum szkolne w Warszawie

ZNP: - W najbliższy weekend 25 – 26 lutego organizujemy w Warszawie zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum szkolnego. Sprawdź, gdzie będziemy!

przeczytaj

Sejmowa Komisja ws. wszczęcia sporu zbiorowego przez ZNP

22 lutego Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży rozpatrzyła między innymi informację Ministra Edukacji Narodowej na temat rozpowszechniania wśród dyrektorów szkół i placówek oświatowych pisma pt. „Informacja w sprawie prób wszczęcia sporu zbiorowego przez ZNP".

przeczytaj

Związki zawodowe pilnują godzinowej stawki

Sojusz związków zawodowych i PIP w sprawie minimalnej stawki godzinowej przynosi pierwsze efekty. Okazuje się, że zatrudnieni chętnie zgłaszają związkowcom przypadki niepłacenia lub zaniżania 13-złotowego minimum dla zlecenio- i usługobiorców. – Nie pozostajemy obojętni na sygnały o nieprawidłowościach. Poprosiliśmy organizacje członkowskie, aby zgłaszały PIP każdy przypadek naruszenia przepisów o 13-złotowej stawce – podkreśla Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Oskładkowanie umów o dzieło: związki zawodowe są za, pracodawcy sceptyczni

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 roku ponad milion Polaków pracowało na tzw. śmieciówkach. Skala jest niespotykana w porównaniu do innych krajów Europy, przyznają przedstawiciele resortu pracy. Na problem zwraca również uwagę Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. - Kiedy udało się już oskładkować umowy-zlecenia do minimalnej pensji, automatycznie wzrosła liczba umów o dzieło – podkreśla gość radiowej Jedynki. Jak dodaje ekspertka, pracodawcy nieraz wykorzystują umowę o dzieło niezgodnie z prawem, wykorzystując w ten sposób pracowników.

przeczytaj

Reforma ochrony zdrowia według PiS? Nie przybędzie pieniędzy, lekarzy, pielęgniarek

To, że będziemy mieć sieć szpitali, nie sprawi, że obudzimy się w lepszej rzeczywistości. Rząd nie zwiększając ani nakładów, ani liczby lekarzy, diagnostów i pielęgniarek (a jesteśmy w ogonie Europy) może tylko mamić obietnicą szybkiego, sprawnego leczenia. Kolejki nie znikną. Raczej się wydłużą.

przeczytaj

Rozłam wśród związkowców z Biedronki. W tle polityka i 500+

W ostatnich tygodniach przy Jeronimo Martins Polska zaczęła działać nowa organizacja związkowa. Utworzyli ją w większości niedawni członkowie NSZZ "Solidarność", niezadowoleni z działań prowadzonych przez ten związek.

przeczytaj

Sąd: Organizatorzy "czarnego protestu" mieli prawo użyć logo "Solidarności"

Organizatorzy "czarnego protestu" mieli prawo wykorzystywać logo NSZZ „Solidarność” – orzekł Sąd Rejonowy w Gdańsku. Sąd odrzucił tym samym zażalenie władz związku na decyzję Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która odmówiła śledztwa ws. użycia znaku "S" podczas demonstracji.

przeczytaj