0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Płock: jubileusz 25-lecia Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego w GK PKN Orlen S.A.

OPZZ podpisuje umowę o ochronie praw pracowniczych Polaków w Belgii

Dzięki porozumieniu o współpracy, które 30 listopada br. podpisali w Brukseli przewodniczący OPZZ Jan Guz oraz Rudy De Leeuw, przewodniczący Belgijskiej Powszechnej Federacji Pracy (FGTB/ABVV), członkowie organizacji członkowskich OPZZ wszystkich szczebli, którzy będą pracowali w Belgii otrzymają pomoc ze strony tamtejszych związków zawodowych.

przeczytaj

ZZS "Florian": Wystąpienie do Komendanta Głównego PSP

W związku z informacjami o poleceniu zbierania danych dotyczących przewodniczących wszystkich szczebli struktur związkowych zostało wystosowane wystąpienie do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

przeczytaj

Afera podsłuchowa w PWPW. Były prezes wciąż rządzi fundacją spółki

Piotr Woyciechowski został odwołany ze stanowiska PWPW przez Radę Nadzorczą w połowie października. Było to m.in. pokłosie afery podsłuchowej w PWPW. Do członków dwóch największych związków zawodowych w Wytwórni trafiły pocztą elektroniczną nagrania prywatnych rozmów z udziałem m. in. szefa tamtejszej Solidarności i jednego z członków zarządu

przeczytaj

Barbórkowa nagroda nie dla wszystkich w pracowników PGE w Bełchatowie

Pracownicy większości spółek PGE nie otrzymają nagrody okolicznościowej z okazji Barbórki. Szansę na to ma jedynie załoga Rambu. O wypłatę tysiąca złotych nagrody okolicznościowej dla pracowników spółek zależnych PGE z okazji zbliżającej się Barbórki wnioskowały związki zawodowe „Odkrywka” i „Sierpień’80”. Chodzi o kilka tysięcy pracowników spółek: Ramb, Betrans, Bestgum, Megaserwis i Elbest, które działają na terenie kopalni Bełchatów.

przeczytaj

Senacka Komisja rozpatrzyła ustawę okołobudżetową, w tym sprawę odpisu na ZFŚS

30 listopada br. odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, której przedmiotem obrad była tzw. ustawa okołobudżetowa przyjęta przez Sejm RP na ostatnim jego posiedzeniu. OPZZ przedstawiło senatorom postulaty dotyczące odmrożenia w pełni wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla wszystkich grup zawodowych i podniosło kwestie wydatkowania środków Funduszu Pracy i nakładów na Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

przeczytaj

Inflacja szybko rośnie. Jest już najwyższa od 2012 roku

Inflacja w listopadzie urosła do 2,5 procent rocznie - to wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Ostatnio tak szybki wzrost cen w sklepach mieliśmy dokładnie 5 lat temu. Wiadomo, że w poprzednich miesiącach drożała głównie żywność, a ceny masła, czy jajek stały się nawet przedmiotem narodowej debaty. Niezależnie od przyczyn, ważne jest to, że inflacja niespodziewanie przebiła szczyt z lutego tego roku i wspięła się na poziomy nienotowane od 2012 roku.

przeczytaj

Święto Kolejarza 2017

28 listopada br. w Centrali Spółki PKP PLK S.A. odbyły się doroczne obchody Święta Kolejarza organizowane przez Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu połączone z uroczystością wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i związkowych dla zasłużonych Koleżanek i Kolegów.Zamieszczamy przemówienie okolicznościowe Przewodniczącego ZZDR PKP Kol. Aleksandra Motyki.

przeczytaj