0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

SŁUZBA CELNA: MIĘDZYZWIĄZKOWY KOMITET PROTESTACYJNY

Ogólnopolskie centrale związków zawodowych działających w Służbie Celnej: Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej, Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP, ZZ Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy, powołały MIĘDZYZWIĄZKOWY KOMITET PROTESTACYJNY.

przeczytaj

Gdzie rząd szuka 20 mld zł?

Rząd planuje utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej, czyli KAS-y, będącej skonsolidowanym urzędem kontroli podatkowej (Administracja Podatkowa, Kontrola Skarbowa, Służba Celna). KAS-a ma być instytucją nowoczesną technologicznie i przyjazną dla płatnika, w oparciu o usługowe podejście do podatnika. Przyjazną na tyle, że podatnik sam będzie się do niej zgłaszać w celu dobrowolnego opodatkowania – to nie jest żart.

przeczytaj

Nowe władze Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego

10 maja br. odbyło się posiedzenie Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego z udziałem przewodniczącego OPZZ Jana Guza. Delegaci wybrali nowego przewodniczącego Rady.

przeczytaj

OPZZ przeciwne likwidacji szpitali

OPZZ przekazało krytyczną opinię do Ministerstwa Zdrowia opiniując przekazany w trybie konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej.

przeczytaj

Pierwsze posiedzenie Podzespołu ds. Inspekcji Farmaceutycznej RDS

10 maja br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego odbyło się pierwsze posiedzenie roboczego Podzespołu ds. Inspekcji Farmaceutycznej, powołanego w ramach branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego: ruszają konsultacje międzyresortowe. Prace rozpoczęła sejmowa podkomisja

Rząd przejmuje inicjatywę w sprawie wieku emerytalnego. Jego opinia wobec prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego będzie podjęta formalnie w ciągu dwóch tygodni, zapowiada resort rodziny i pracy. W Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji, na której przedstawiono stanowiska wszystkich stron.

przeczytaj

Strajk tylko z udziałem reprezentatywnego związku zawodowego. Firmy sprawdzą legalność sporu

Prowadzenie sporu zbiorowego z pracodawcą będzie możliwe, o ile zainicjuje go lub przyłączy się do niego reprezentatywny związek zawodowy. Pracodawcy zyskają możliwość uprzedniego, sądowego weryfikowania żądań załogi.

przeczytaj

Od czterech godzin do dni wolnych

PSL chce, by w Wielki Piątek i Wigilię pracowało się maksymalnie 4 godziny. Pracodawcy musieliby jednak płacić za całą dniówkę. Ofertę ludowców popierają dwa największe związki zawodowe, OPZZ i „Solidarność”.

przeczytaj