0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: Obradowała Rada OPZZ

7 lutego w Warszawie, po raz pierwszy w tym roku obradowała Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

„Liczę, że RDS w zmienionym składzie będzie pracowała jeszcze lepiej”

7 lutego 2018 roku Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał w skład Rady Dialogu Społecznego następujące osoby:

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu problemowego ds. prawa pracy RDS

7 lutego bieżącego roku odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego, na którym omawiano:

przeczytaj

Sejm: ZNP walczy o podwyżki

6 lutego na wspólnym posiedzeniu sejmowych komisji edukacji oraz samorządu terytorialnego odbyła się dyskusja o podwyżkach dla nauczycieli. Związek reprezentował Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

przeczytaj

Negocjacje płacowe w ArcelorMitall Poland S.A.

5 lutego 2018 Zakładowe Organizacje Związkowe działające w ArcelorMitall Poland S.A. będące stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy zawarły z Dyrekcją Spółki Porozumienie Płacowe na lata 2018 i 2019.

przeczytaj

OPZZ na kongresie Azerbejdżańskiej Konfederacji Związków Zawodowych

W dniach 5-6 lutego 2018 roku w Baku odbył się V Kongres Azerbejdżańskiej Konfederacji Związków Zawodowych (AHÍK). Wśród ponad 80 przedstawicieli delegacji zagranicznych OPZZ reprezentował Piotr Ostrowski, członek Prezydium OPZZ i dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ.

przeczytaj

Obradowało Prezydium Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych

8 lutego bieżącego roku odbyło się posiedzenie Prezydium Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), w którym, do połowy tego roku, OPZZ reprezentuje polskie związki zawodowe. W posiedzeniu uczestniczył Adam Rogalewski, specjalista ds. międzynarodowych OPZZ.

przeczytaj

Opinie i analizy

GUS: Wzrost bezrobocia w styczniu

Drugi miesiąc z rzędu rośnie bezrobocie w Polsce. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że w styczniu bieżącego roku stopa bezrobocia wyniosła 6,9%, czyli o 0,3 pkt. proc. więcej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 pkt proc. mniej niż przed rokiem.

przeczytaj

W mediach

Nowelizacja wpuści związkowców do rad nadzorczych spółek energetycznych

Leszek Miętek, członek prezydium OPZZ, powiedział, że projekt wart jest poparcia. – Przypomnę posłom poprzedniej koalicji, że to czy ktoś ma dyplom MBA, czy nie, nie oznacza, że będzie dobrze zarządzał spółką. Reprezentuje środowisko kolei i przypomnę, że to rady nadzorcze spółek kolejowych zgodziły się na sprzedaż newralgicznej spółki, jaką jest PKP Energetyka. Argumenty przeciwko tej ustawie to deprecjonowanie roli związków zawodowych i pracowników – powiedział.

przeczytaj