0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wojna o kodeks pracy. Pracujesz? Musisz to wiedzieć!

Jan Guz mówi Faktowi: – Projekt jest zbyt skomplikowany, różnicuje pracowników na tych, którzy pracują w przedsiębiorstwach i na tych zatrudnionych w małych firmach, co może być niezgodne z konstytucją.

przeczytaj

„Budowlani” patronują Konkursowi Bryła Roku 2017

Jest nam miło poinformować, że Związek Zawodowy „Budowlani” objął patronatem Konkurs Bryła Roku 2017! Krótko o samym konkursie: Bryła Roku to najważniejsza polska nagroda architektoniczna przyznawana przez Internautów. Bryła Roku to konkurs, w którym Internauci wybierają najlepszy budynek roku. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku.

przeczytaj

Air France strajkuje, kolejarze nie odpuszczają

W ostatnia sobotę Air France odwołał blisko jedną trzecią lotów ze względu na strajk personelu. Pracownicy protestują przeciwko zbyt niskim zarobkom. Związki zawodowe walczą z zarządem linii lotniczych o 6-procentowe podwyżki wynagrodzenia. Do wtorku, podróżni we Francji muszą się liczyć także z utrudnieniami ze względu na kolejny etap strajku na kolei.

przeczytaj

Opinie i analizy

ZZ „Przeróbka” : INTERPELACJE WSTYDU

Przytaczamy interpelacje poselskie, które nazywamy „Interpelacjami wstydu”, pierwsza o numerze 19201, a druga o numerze 19219, obie kierowane do Ministra Energii, i obie dotyczące ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.

przeczytaj

W mediach

Łukasz Guza: Nowy kodeks i stare strachy

18 miesięcy prac, dwa projekty liczące 1 tys. artykułów i 347 stron, około 1 mln zł wydanych na wynagrodzenia dla ekspertów. To bilans działalności komisji kodyfikacyjnej prawa pracy. Wystarczył jeden tweet wicemarszałkini Sejmu i rzeczniczki PiS, aby ten dorobek trafił do kosza. „Prawo i Sprawiedliwość nie pracuje nad żadnymi zmianami w kodeksie pracy. Propozycji Komisji Kodyfikacyjnej nie poprzemy” – napisała Beata Mazurek.

przeczytaj

Huta Pokój – rozmowy i referendum strajkowe

W Hucie Pokój ma się rozpocząć kolejna tura rozmów dotyczących zmian w systemie wynagradzania. Zarząd przekonuje, że przedstawił propozycje zgodne z kondycją finansową firmy. Związkowcy uważają, że są one nie do przyjęcia. Dziś kolejna tura rozmów, ale także początek referendum strajkowego.

przeczytaj

Norwegia odetchnęła z ulgą: nie będzie strajku pracowników

W niedzielę 8 kwietnia Państwowy Mediator (riksmekleren) ogłosił, że negocjacje między Norweskimi Związkami Zawodowymi (LO) i Konfederacją Związków Zawodowych (YS) a Konfederacją Norweskich Przedsiębiorców (NHO) zostały zakończone. Prawie 15 godzin po czasie strony ustaliły warunki nowego porozumienia w sprawie wysokości wynagrodzeń i warunków pracy – zakładają one m.in. wzrost minimalnych wynagrodzeń i zapewnienie pracownikom pokrycia kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia podczas zleceń wyjazdowych.

przeczytaj