0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

25.02.2009r.

Komunikat

Dzisiaj spotkaliśmy się z Zarządem Synthos S.A. Spotkanie to potraktowaliśmy jako rozpoczęcie negocjacji w sprawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Do dnia 20.03.2009r. mamy przygotować i przedstawić Zarządowi Firmy nasz projekt ZUZP-u. W najbliższych dniach powołamy komisję roboczą złożoną z naszych członków, która opracuje ramowy zarys układu. W najbliższy wtorek odbędzie się posiedzenie Komisji Socjalnej, na którym będziemy opracowywać nowy Regulamin Świadczeń Socjalnych. Musi być to przeprowadzone sprawnie, tak aby pracownicy mogli jak najszybciej korzystać z dopłat z tego funduszu. Jednocześnie przypominamy, że istnieje możliwość otrzymania zapomogi socjalnej z tego funduszu dla pracowników, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Zarząd MZZPS

24.02.2009r.

KOMUNIKAT

Informujemy że jutro 25.02.2009r. /środa/ o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z Zarządem Synthos S.A. Spotkanie w głównej mierze ma dotyczyć nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. .

O szczegółach poinformujemy po spotkaniu.

Zarzad MZZPS

19.02.2009r.

WAŻNE

Przypominamy naszym członkom , że na naszej stronie internetowej znajduje się Regulamin Świadczeń Statutowych .
Prosimy o zapoznanie się z jego treścią. Zawarte są w nim zapisy o świadczeniach , z których mogą korzystać nasi członkowie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o telefoniczne konsultowanie się ze swoimi przewodniczącymi Zarządu lub bezpośrednio z sekretariatem nr. tel.21-62.

Korzystajcie ze świadczeń, które się Wam należą !!!!!!!!!!!!!!!

Zarząd MZZPS

16.02.2009r.

Stanowisko Związków Zawodowych z dnia 16.02.2009 r.

Związki Zawodowe stoją na stanowisku, że w protokole dotyczącym zwolnień grupowych powinny znaleźć się następujące zapisy:
- przeznaczyć 200 tys. zł na fundusz socjalny, z którego komisja socjalna będzie przyznawać zapomogi socjalne dla pracowników, którzy na skutek zwolnienia z pracy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej;
- wypłacenie pracownikom zwalnianym (ok. 5 osób ) nagrody jubileuszowej za 25 lat pracy, którzy nabywają takie uprawnienia w tym roku ( kwota na jubileusze powinna być dodatkowa);
- podjęcie negocjacji i podpisanie nowego ZUZP do końca kwietnia br. z zapisem utrzymującym nagrody jubileuszowe i odprawy emerytalne w trybie przyznawania i wysokości jak w układzie wypowiedzianym

Zarząd MZZPS

12.02.2009r.

Ogłoszenie

Informujemy, że spotkanie z Zarządem w sprawie zwolnień grupowych w Grupie Kapitałowej Synthos S.A. odbędzie się 13.02.2009 o godzinie 9.00. Szczegóły po spotkaniu.

Zarząd MZZPS

10.02.2009r.

Spotkanie z Zarządem

W dniu dzisiejszym tj 10.02.2009r Związki Zawodowe spotkały się z Zarządem Synthos S.A. Zarząd przychylił się do postulatów związkowych dot. wypłat dodatkowych odpraw pracownikom zwalnianym w ramach zwolnień grupowych. Dotyczy to wszystkich pracowników w Grupie Kapitałowej Synthos S.A. Ze względu na toczące się negocjacje nie możemy podać więcej szczegółów. Następne spotkanie odbędzie się w ciągu najbliższych dni. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Zarząd MZZPS

06.02.2009r.

Ogłoszenie

Spotkanie Związków Zawodowych z Zarządem Synthos S.A. dotyczące zwolnień grupowych w Synthos S.A oraz spraw bieżących odbędzie się w dniu 10.02.2009r. o godzinie 14-tej. Więcej informacji po spotkaniu.

Zarząd MZZPS

03.02.2009r.

ZAPROSZENIE

Zarząd SLD Powiatu Oświęcimskiego zaprasza mieszkańców ziemi oświęcimskiej na spotkanie

z Grzegorzem Napieralskim
- przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

z Stanisławem Rydzoniem
- posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2009r./piątek/ w Oświęcimskim Centrum Kultury. Początek spotkania godz. 1830

Zarząd MZZPS