0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

17.03.2009r.

Do Zarządu SYNTHOS S.A.

Mając na uwadze dobre wyniki naszej Firmy, o czym świadczy wielkość produkcji, wnioskujemy o wypłacenie nagrody specjalnej z okazji Świąt Wielkanocnych.
Nagroda ta pozwoli na uzupełnienie budżetów naszych pracowników, które ulegają stałemu obniżaniu na skutek inflacji, braku premii i braku podwyżek płac.

Związki Zawodowe

12.03.2009r.

KOMUNIKAT

W dniu dzisiejszym Zarząd Synthos S.A. i Synthos Dwory Sp. z. o. o. poinformował nas że wskaźnik naliczania funduszu nagród na rok 2009 został ustalony na poziomie 0%.

Powodem takiej decyzji jest konieczność dostosowania się Firmy do trudnej sytuacji rynkowej.

Zarząd MZZPS

11.03.2009r.

KOMUNIKAT

Ruszyły prace komisji socjalnej. Zmieniły się zasady naliczenia odpisów na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dotyczące stanowisk pracy o szczególnym charakterze. Skutkiem wprowadzenia przez ustawodawcę nowej ustawy o emeryturach pomostowych z dnia 19.12.2008r. i ścisłym powiązaniu dodatkowych składek (1,5%) na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP) i odprowadzaniu ich ze wskazanego stanowiska pracy o szczególnym charakterze , trwają intensywne prace nad określeniem takich stanowisk w naszej w firmie. Przymus odprowadzania takich składek będzie miał miejsce od 01.01.2010r. Wyższy odpis na fundusz socjalny od takiego pracownika tj.50% ( 1333zł) będzie możliwy tylko i wyłącznie jeżeli pracodawca podejmie decyzję o płaceniu składki na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP). Aktualnie trwają konsultacje z ZUS-em, Państwową Inspekcją Pracy oraz Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Czytając uważnie komunikat można się domyślić że cele nasze i pracodawcy nie są zbieżne. Będziemy Was na bieżąco informować o przebiegu naszych prac.

Podstawa naliczenie opisu podana przez GUS za rok 2009 wynosi 2666,77 zł.

Odpis podstawowy na pracownika zatrudnionego w warunkach normalnych- 1000,04 zł. (37.5%)

Odpis podstawowy na pracownika zatrudnionego w warunkach szczególnych- 1333.38 zł. (50%)

Zarząd MZZPS

05.03.2009r.

Z okazji zbliżającego się DNIA KOBIET...

W imieniu Zarządu Związku i swoim własnym składam Wszystkim Paniom najlepsze życzenia zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności !


Bogdan Połącarz
Przewodniczący MZZPS