0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

27.04.2012r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS

24.04.2012r.

KOMUNIKAT

Związki Zawodowe działające w Grupie SYNTHOS podczas rozmów w sprawie obchodów Dnia Chemika wnioskowały o podział kwoty przeznaczonej na festyn dla wszystkich pracowników Grupy tj. Synthos Dwory Spółka z o.o. S.K.A., Miejsko – Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. oraz Synthos S.A. - w jednakowej wysokości.

Nasza argumentacja opierała się na dwóch zasadniczych czynnikach:

1. WSZYSCY pracownicy w/w Spółek pracują w branży chemicznej – a nagroda jest z okazji Dnia Chemika,

2. NIE WSZYSCY pracownicy mogą uczestniczyć w festynie ze względu na obowiązujący system pracy w poszczególnych Spółkach.

Wobec powyższego,  Związki Zawodowe nie  wyraziły zgody na wykluczenie pracowników Synthos S.A.  z podziału  nagrody specjalnej, przyznanej przez Zarząd  Spółki Synthos z okazji Dnia Chemika.

Decyzja o wykluczeniu  osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych oraz pracowników zatrudnionych w  Synthos S.A. ma charakter jednostronny  i pomija argumenty Związków  Zawodowych.

Zarząd MZZPS

19.04.2012r.

KOMUNIKAT

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Synthos S.A. i Spółek organizuje wycieczkę na Węgry -   WĘGIERSKIM WINNYM SZLAKIEM

 

TERMIN: 01-02 czerwiec

 

DZIEŃ 1                                Eger, Dolina Pięknej Pani

 

·         05.00 wyjazd z Oświęcimia we wczesnych godzinach porannych;

·         12.00 przyjazd do Egeru – to bez wątpienia najatrakcyjniejsza miejscowość północnych Węgier. Słynie przede wszystkim z term, wina Egri bikaver (bycza Krew), zachwyca bogactwem zabytków i urokiem wąskich uliczek;

·         12.00 – 15.00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasteczka - Rynek, Kościół Minorytów – Bramy Fazoli, Bazylika, Minaret, zamek (od zewnątrz).;

·         czas wolny, dla chętnych możliwość kąpieli w basenach termalncyh;

·         zakwaterowanie w hotelu;

·         wieczorem kolacja w czardzie węgierskiej z degustacją wina w Dolinie Pięknej Pani;

·         nocleg;

 

DZIEŃ 2                                Miszkolc, Tokaj, Szaroszpatak, wina tokajskie

 

·         śniadanie;

·         wykwaterowanie z hotelu;

·         09.00 - przejazd w kierunku Miszkolca;

·         10.30-13.30 kąpiele w basenach termalnych;
Miszkolc – Tapolca to uzdrowiskowa dzielnica miasta, znana z jedynego w Europie kąpieliska termalnego znajdującego się w naturalnej jaskini krasowej. Tryskająca z głębi góry woda bogata w jod, brom i potas oraz wolne od zanieczyszczeń jaskiniowe powietrze jest doskonałe do leczenia: reumatyzmu, nadciśnienia, chorób układu oddechowego
i trawiennego.

·         13.30 wyjazd w kierunku Tokaja;

·         14.30 – 15.15 Tokaj – zwiedzanie miasteczka; to małe miasteczko leży u zbiegu dwóch rzek: Cisy i Bodrog, u stóp wulkanicznej góry o tej samej nazwie. Jest to stolica tokajskiego regionu winiarskiego. To tu wytwarza się jedno z najlepszych win deserowych na świecie – Tokaj Aszu, które uzyskuje swój niepowtarzalny smak m.in. dzięki mgiełce ze wspomnianych już rzek i szlachetnej pleśni botrytis, która powoduje zbawienne zmiany w jagodach. W trakcie wycieczki spacer po miasteczku: pałac Rakoczych, Ratusz miejski.

·         15.15 – 16.00 przejazd do Szaroszpatak;

·         16.00 – 17.00 obiad;

·         17.00 – 17.45 Szaroszpatak – zwiedzanie miasteczka zwanego Atenami nad Bodrogiem – zobaczymy kościół Św. Elżbiety, Zamek Rakoczego, oryginalną zabudowę Imre Makovecha;

·         18.00 – degustacja wina w piwniczce Portiusa z możliwością zakupu;

·         powrót w kierunku Oświęcimia;

·         przyjazd w późnych godzinach nocnych.

 

Cena 310,00 zł/os.

Cena zawiera: 1 nocleg w Egerze (hotel 2/3*),  wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiad, wieczorek regionalny w Dolinie Pięknej Pani, degustacja win tokajskich w piwniczce Portiusa; usł. Pilota
i przewodnika miejscowego po Egerze, usł. transportowa, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie, opieka biura, VAT; Cena nie zawiera: biletów na baseny termalne w Miszkolcu (koszt ok. 35,00 zł), basenów termalnych
w Egerze (ok. 15 zł). Wszelkich informacji udziela się w biurze Związku (pokój 207 wysoka część biurowca) lub pod numerem telefonu 21-62. Zapisy przyjmujemy do 04-maja.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty,

Zarząd MZZPS

15.04.2012r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

15.04.2012r.

KOMUNIKAT

Pan Poseł Ryfiński zaprasza do grobów

 

08 kwietnia 2012

 

Nie zabrałbym się do pisania tego, gdyby nie idiotyczne medialne zaliczania Ruchu Palikota do „lewicy”. Co prawda do tej „nowoczesnej lewicy”, ale mnie, antycznego już lewicowca, to coraz bardziej boli.

Nie napisałbym tego, gdyby nie pleniąca się wśród parlamentarzystów Sejmu RP z Ruchu Palikota polityczna choroba. Pragnienie bycia takim samym jak ich Wielki Ukochany Wódz  Naśladownictwa Myśli Jego i Czynów! Próby prześcigania Jego Wielkiego Radykalizmu. Jego Wielkiego Happenerstwa. Wielkiej Dosadności Jego i Wielkiego Przypierdalactwa Jego we Wszelkich Wrogów Jego!

Gdyby była w Ruchu Palikota odznaka „Wzorowego Palikotowca” to dla jej zdobycia zrobili by oni wszystko.

Bo już robią. Marszałkini Sejmu RP Wanda Nowicka już potrafi wydać z siebie opinię, że proponowane przez właściciela jej partii uczczenie Święta Kobiet rozdawanymi kobietom prezerwatywami jest wspaniałym upodmiotowieniem dyskryminowanych w Polsce kobiet.

Przy okazji – czy któraś z Kobiet dostała 8 Marca od Ruchu Palikotą prezerwatywę? Czy było to tylko kolejne palikotowe gadanie na ekranie bez działań w realu?
 

Jeśli ktokolwiek dostał – proszę o potwierdzenie.
 

Wando! Ile sztuk dostałaś?
 

Pan poseł Robert Biedroń, wybitny działacz antyhomofobiczny, po uzyskaniu posady poselskiej dzięki popularności Janusza Palikota w podzięce Mu potrafi już z cała powagą uzasadniać w TVN24, że określenie "ciota” to "w określonych sytuacjach Wielki Komplement dla gejów”.  


Brawo elastyczny Robercie! Od teraz będę Cię komplementował wodzowskim określeniem „Ciota Palikota”.

Ale wszystkich wzorowych Palikotowców przebił w ślepym naśladownictwie Ukochanego Wodza pan poseł Armand Ryfiński.
 

W Wielki Piątek zamieścił na Facebooku komentując wolę kandydowania na prezydenta RP prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i rocznice katastrofy smoleńskiej taki wpis :

Ale by była jazda, gdyby poszedł w ślady brata i znowu leciał na obchody do Smoleńska. Podobno historia lubi się powtarzać"

Trudno, ale muszę przypomnieć nieukowi panu posłowi Armandowi Ryfińskiemu, że w katastrofie smoleńskiej zginał nie tylko prezydent Lech Kaczyński.

Zginęło wtedy też, przepraszam Wszystkich za „też”, zginęło Razem z prezydentem kilkudziesięciu Wybitnych Ludzi. Zginęli moi Przyjaciele. Moi Współpracownicy z czasów mojej pracy poselskiej. Moi Przeciwnicy Polityczni. Wybitni. Znakomici. Wszystkich Ich dziś mi brakuje
 

Skoro pan poseł Armand Ryfiński wierzy w powtarzalność historii – i z lenistwa ją przywołuje – to bądźmy konsekwentni.
 

Został Panem Posłem dzięki pracy i zdolnościom pana Janusza Palikota i teraz też liczy na szczęśliwy los – na cudowne wyeliminowanie kolejnego swego przeciwnika politycznego.
 

Panie Pośle Armandzie Ryfiński! Aby spełniło się Pana marzenie o „powtórce z historii” – czyli o śmierci Jarosława Kaczyńskiego podczas powtórki katastrofy smoleńskiej – to wpierw musi być skompletowana Delegacja, która wraz z prezydentem RP poleci do grobów.

Delegacja powtórkowo podobna do poprzedniej.

Na pokładzie samolotu muszą być:

Prezydent RP i reprezentanci jego Kancelarii;
 

Reprezentacja wszystkich klubów parlamentarnych Sejmu RP;
 

Reprezentacja Rządu RP;

Generalicja;

Kierownictwo organizacji rządowych i pozarządowych.
 

Rodziny pomordowanych w Katyniu.

Panie pośle Ryfiński! Skoro tak pan wzywa do powtórki katastrofy smoleńskiej, niech pan teraz poczuje swą władzę.
 

Niech pan poczuje się jak komendant żydowskiej policji w gettcie i wybierze kandydatów do tego transportu.
 

Także z Ruchu Palikota, bo jak pan może już wie, w delegacjach sejmowych obowiązuje zasada pełnej reprezentacji parlamentarnego składu.

Podpowiem panu, że gdyby historia miała się powtórzyć, to na czele delegacji Ruchu Palikota poleciałaby do nieba marszałkini Wanda Nowicka.

Panie pośle Armandzie Ryfiński!

Czy Wanda Nowicka byłaby warta śmierci Jarosława Kaczyńskiego?

Czy Iza Jaruga-Nowacka była dobrą ceną do wyeliminowania z życia politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego?


Piotr Gadzinowski

PS. Jedynym pijarowskim wytłumaczeniem tak haniebnego działania pana posła Armanda Ryfińskiego byłoby przyznanie się, że wpisu dokonał kiedy naćpał się i dlatego zachował się jak przysłowiowa ostatnia hołota.

 

 

 

Zarząd MZZPS

15.04.2012r.

KOMUNIKATZałączniki:

Zarząd MZZPS

06.04.2012r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

05.04.2012r.

SLD i OPZZ 1 maja upomną się o godną emeryturę

Jak co roku SLD wraz z OPZZ organizuje 1 maja pochód, który przejdzie ulicami Warszawy. - Rozpoczynamy o godz. 11 przed siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika, następnie przejdziemy Nowym Światem przez Rondo de Gaulle'a, później ulicą Książęcą do parku przy ulicy Rozbrat - poinformował rzecznik SLD Dariusz Joński.

Pochód zakończy pierwszomajowy piknik. Gdyby pogoda nie dopisała, wówczas ta część obchodów Święta Pracy mogłaby się odbyć na pobliskim Torwarze. - Chcielibyśmy, żeby to był taki radosny, rodzinny piknik, na który chcemy zaprosić również mieszkańców Warszawy. Będą występy zespołów artystycznych i inne atrakcji - zaznaczył Joński.

W tym roku do tradycyjnych haseł pochodu pierwszomajowego: "godna praca" i "godna płaca" dodane zostanie też nowe: "godna emerytura". - 1 maja to dzień walki o prawa pracownicze, o prawa społeczne. Ten rok jest jednak szczególny z uwagi na to, że będziemy upominali się również o zabezpieczenie emerytalne, o niepodwyższanie wieku emerytalnego. Będziemy upominać się też o prawo do godnej emerytury, o miejsca pracy. Nie można wydłużać czasu pracy, jak nie ma miejsc pracy - podkreślił szef OPZZ Jan Guz.

Według Jońskiego w marszu ma wziąć udział 10-15 tysięcy ludzi.


źródło: PAP

Zarząd MZZPS