0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

27.06.2012r.

KOMUNIKAT
Zarząd MZZPS

26.06.2012r.

KOMUNIKAT

Związkowcy z Puław nie chcą Synthosu, składają kontrofertę

Uzasadnienie oferty Synthosu według naszej wiedzy nie niesie za sobą wymiernych korzyści i inwestycji dla Puław - uważają związkowcy z Zakładów Azotowych Puławy. Ich zdaniem zaproponowana przez firmę Synthos cena w żaden sposób nie odzwierciedla realnej wartości Grupy Kapitałowej.

Zakładowe Organizacje Związkowe oczekują, że Minister Skarbu Państwa nie będzie się kierował w swoich decyzjach aktualną wyceną giełdową naszej firmy ani doraźnymi zyskami, płynącymi z oferty Synthosu. Wartość Zakładów Azotowych Puławy i pozostałych firm Grupy Kapitałowej można określać jedynie w dłuższym horyzoncie czasowym. Z roku na rok ta wartość będzie rosła.

Zdaniem związkowców należy również brać pod uwagę niematerialne wartości, równie ważne, o których nie można zapomnieć. - Zakłady Azotowe Puławy to największa firma w biednym regionie lubelskim. To największy pracodawca, zapewniający byt wielu tysiącom ludzi. To uznany mecenas sportu i kultury. To wizytówka Lubelszczyzny – piszą w oświadczeniu działacze.

Jak przyznają: duże zaniepokojenie w naszej społeczności wzbudzają liczne działania restrukturyzacyjne w grupie Synthos - które, po przejęciu nowego zakładu ograniczają się właściwie tylko do znaczącego zmniejszania miejsc pracy. Firma ta również z sobie znanych powodów, dwie obecnie realizowane inwestycje o wartości 100 mln euro związane z modernizacją produkcji kauczuku - realizuje w Czechach ! Mamy zatem uzasadnione obawy, że synergie, inwestycje określone w wezwaniu są jedynie papierowym wymysłem analityków -stworzonymi dla potrzeb przejęcia naszej firmy.

Zarząd Spółki Pracowniczej Chemia-Puławy złożył resortowi skarbu wstępną ofertę kupna akcji ZA Puławy posiadanych przez resort. Oferowana cena za akcje przewyższy 105 zł za akcję, a ostateczna cena zostanie podana po zakończeniu bieżącego roku obrotowego.

- W związku z ogłoszeniem przez firmę Synthos wezwania na zakup 100 proc. akcji Zakładów Azotowych Puławy, zarząd Spółki Pracowniczej Chemia-Puławy składa wstępną ofertę Ministerstwu Skarbu Państwa w sprawie zbycia wszystkich akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa - poinformowali związkowcy z Puław..

- Oferowana cena za akcje przewyższać będzie 105 zł za akcję. Ostateczna wartość jednostkowa oferty zostanie określona po uzgodnieniu sposobu płatności oraz ogłoszeniu wyników finansowych po zakończeniu roku obrotowego 2011/2012 w Zakładach Azotowych Puławy - podano w raporcie.

Zarząd MZZPS

26.06.2012r.

KOMUNIKAT
Zarząd MZZPS