0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

24.10.2013r.

KOMUNIKAT

Informujemy, że pierwsze spotkanie dotyczące negocjacji płacowych w grupie Synthos S.A odbędzie się 05-11-2013r.

Zarząd MZZPS

23.10.2013r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS

23.10.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

22.10.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZP Synthos S.A. i Spółek informuje, że w III kwartale tego roku przyznał zapomogi losowe 5-ciu członkom naszego związku w łącznej kwocie 1050zł.

Zarząd MZZPS

18.10.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

15.10.2013r.

KOMUNIKAT
Zarząd MZZPS

11.10.2013r.

Związki chcą się przenieść do premiera

Usamodzielnienie Komisji Trójstronnej i przeniesienie jej do Kancelarii Premiera lub Sejmu – takich zmian chcą związkowcy.

Związkowcy zapowiadają, że jeśli Komisja Trójstronna nie dostanie dodatkowych praw, to nie wrócą do rozmów z rządem. – Nie będziemy więcej mówiącymi statystami, konsultacje dla samych konsultacji nas nie interesują – mówił wczoraj na konferencji dotyczącej zmian sposobu prowadzenia dialogu społecznego Tadeusz Chwałka, szef Forum Związków Zawodowych.

Przedstawiciele pracowników domagają się, aby ustalenia komisji były dla rządu wiążące. Dziś mają wyłącznie charakter opiniotwórczy.

Zdaniem związkowców kluczem do umocnienia pozycji komisji jest jej lepsze umiejscowienie. Według OPZZ powinna ona zostać przekształcona w komitet społeczno-ekonomiczny działający przy Radzie Ministrów. Zasiadaliby w nim przedstawiciele pracodawców oraz pracowników.

– Komitet wnioskowałby do premiera o rozpoczęcie procesu legislacyjnego – tłumaczył Jan Guz, szef OPZZ. Podobnych zmian oczekuje „Solidarność". Jej szef Piotr Duda chciałby jednak, żeby komisja podlegała marszałkowi Sejmu, bo to posłowie powołani są do stanowienia prawa.

Politolog Rafał Chwedoruk uważa, że losy tych rekomendacji zależą od wyników referendum w stolicy. 
– Jeśli uda się Hannie Gronkiewicz-Waltz zatrzymać stanowisko, to jest szansa, że premier otworzy się na dialog i wpuści partnerów społecznych do kancelarii – tłumaczy ekspert.

Rzeczpospolita

04.10.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS