0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

28.08.2014r.

KOMUNIKAT

Federacja Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego w Polsce organizuje wycieczkę do Rzymu
w dniach 07-12.11.2014r. W związku z tym, że nasza organizacja jest członkiem Federacji, oferta jest również skierowana do członków naszego Związku. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września b.r.
w sekretariacie naszego Związku tel. 21-62.

PROGRAM WYCIECZKI

1. DZIEŃ               Wyjazd o godzinie: 15-16.

2. DZIEŃ               Przyjazd do Wenecji, zwiedzanie, przejazd do Rzymu, kolacja, zakwaterowanie.

3. DZIEŃ               Śniadanie, zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem/architektura sakralna- Bazylika św. Piotra, Bazylika Laterańska, Św. Pawła za Murami, Santa Maria Maggiore, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ               Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania Rzym starożytny-Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, plac Wenecki, Rzym barokowy- plac Hiszpański ze słynną Scala Spagna
i fontanną Berniniego. Ulica dyktatorów mody z kawiarnią EL GRECO. Przejście do fontanny di Trevi-najpiękniejszej
w Rzymie, zwiedzanie Panteonu.

5. DZIEŃ               Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, powrót do kraju.
W drodze powrotnej Wenecja.

6. DZIEŃ               Przyjazd do kraju około godz. 20-tej.

Cena: 300 zł od osoby.

UWAGA!!!!

Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu, metro, tramwaj wodny w Wenecji-około 80 EURO oraz ubezpieczenia NW.

Jeżeli pobyt obejmuje niedzielę lub środę możliwe jest spotkanie z Ojcem Świętym.

 

Zarząd MZZPS

22.08.2014r.

Polityka sankcji prowadzi donikąd.

Już kilka miesięcy temu ostrzegaliśmy przed negatywnymi konsekwencjami stanowiska polskiego rządu w sprawie konfliktu na Ukrainie. Niestety nasze apele o umiar, rozsądek, neutralność zostały zignorowane. Polscy politycy zamiast przedstawić konstruktywne propozycje, jak zaprowadzić pokój na Ukrainie i wyprowadzić ją ze społeczno-gospodarczego kryzysu, robią wszystko, by zaognić sytuację. Nie przejmują się narastającą biedą, wykluczeniem społecznym, spadkiem płac i katastrofą humanitarną na wschodzie Ukrainy.

Podtrzymujemy nasze niechętne podejście wobec nakładania sankcji gospodarczych na którykolwiek z krajów zaangażowanych w konflikt. Embargo w stosunkach handlowych zazwyczaj negatywnie odbija się na sytuacji pracowników, a sankcje dotykają przede wszystkim zwykłych obywateli.

Już dzisiaj wiemy też, że rosyjskie embargo na żywność negatywnie wpłynie na poziom polskiego PKB i rynek pracy. Według wstępnych diagnoz Polska poniesie największe straty ze wszystkich krajów objętych sankcjami, a pomoc Komisji Europejskiej dla polskiej gospodarki ma być wysoce niewystarczająca. Prawdopodobnie rząd będzie zmuszony zmodyfikować w dół kluczowe wskaźniki makroekonomiczne na przyszły rok.

Co gorsza, polskie władze okazały się nieprzygotowane na sankcje ze strony Rosji, chociaż można je było przewidzieć. Gdy dowiadujemy się o kolejnych stratach i bankructwach polskich zakładów, rząd ogłasza, że dopiero zastanawia się nad podjęciem działań wspierających. Jest to kolejny przypadek w historii Polski, gdy elity podejmują nieodpowiedzialne decyzje, a ich konsekwencje ponoszą zwykli obywatele.

W związku z zaistniałą sytuacją domagamy się od rządu harmonogramu na najbliższe tygodnie i miesiące. Jakie zamierza podjąć działania pomocowe dla firm i pracowników dotkniętych skutkami embarga? Czy jest pomysł na zapewnienie rynków zbytu dla polskich produktów objętych embargiem? Czy śladem innych krajów UE są planowane rozmowy z Rosją mające na celu złagodzenie sankcji?

Ponadto oczekujemy jasnej deklaracji odnośnie wskaźników makroekonomicznych dotyczących przyszłorocznego budżetu. Czy rząd zamierza je zmienić? Czy według szacunków rządowych możemy się spodziewać wyższego bezrobocia, niższego wzrostu PKB czy niższych wpływów do budżetu, a co za tym idzie cięć w wydatkach publicznych? Jak ekipa Donalda Tuska chce przeciwstawić się negatywnym trendom?

Jesteśmy głęboko rozczarowani tym, że rząd po raz kolejny nie potrafił przygotować się na kryzys, do którego sam się przyczynił. Mimo to OPZZ jest gotowe do rozmów i przedstawienia swoich propozycji w tym zakresie.

Jan Guz

22.08.2014r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

06.08.2014r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS