0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

25.03.2015r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

24.03.2015r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

17.03.2015r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS

17.03.2015r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

10.03.2015r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

10.03.2015r.

Koleżanki i koledzy!

Dnia 5 marca 2015 roku w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego, składającego się z członków Prezydium OPZZ, przewodniczących Rad Branż i szefów Rad Wojewódzkich związku.

Uczestnicy spotkania omówili dotychczasowy przebieg akcji informacyjno-protestacyjnej, skierowanej przeciwko błędnej polityce rządu. Postanowili, że akcja protestacyjna będzie kontynuowana. Nadal będą roznoszone ulotki i plakaty z postulatami do rządu, a przedstawiciele OPZZ będą pikietować pod biurami poselskimi parlamentarzystów koalicji rządzącej. Uczestnicy obrad podjęli też decyzję o rozpoczęciu przygotowań do organizacji dużej manifestacji w Warszawie, która jest planowana na drugą połowę kwietnia bieżącego roku. Ewentualne nasilenie protestów będzie uzależnione od reakcji strony rządowej.

Ponadto OKP przyjął treść listu otwartego OPZZ do Prezydenta RP w sprawie umożliwienia przejścia na emeryturę niezależnie od wieku, po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn. Projekt ustawy autorstwa OPZZ znajduje się w Sejmie już od pięciu lat. Koalicja rządowa nie podjęła jednak działań w tej sprawie.

OKP zapoznał się też ze stanem prac nad nową instytucją dialogu społecznego i poparł dążenia do jej pilnego powołania.

3 lutego bieżącego roku Prezydium OPZZ podjęło uchwałę o gotowości strajkowej we wszystkich swoich strukturach branżowych i terytorialnych.

Biuro Prasowe OPZZ

04.03.2015r.

KOMUNIKATZarząd MZZPS

04.03.2015r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS