0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

22.05.2015r.

KOMUNIKAT

Informujemy, że organizujemy wejście grupowe do Parku Rozrywki „ENERGYLANDIA” w Zatorze dla dzieci do lat 16 w dniu 18-06-2015r.
Zbiórka o godz. 10.00 przy wejściu do parku.
Ze strony związkowej zapewniamy dla dziecka :

 • bezpłatne wejście ,
 • bon podarunkowy w kwocie 20zł. do wykorzystania na terenie parku.

  Dojazd we własnym zakresie.
  Więcej informacji w sekretariacie Związku nr. telefonu 21-62

  Zarząd MZZPS

 • 22.05.2015r.

  KOMUNIKAT

  Zarząd MZZPS

  21.05.2015r.

  KOMUNIKAT

  W załączeniu pismo w sprawie umowy TTIP.

  Zarząd MZZPS

  21.05.2015r.

  KOMUNIKAT

  Komorowski: gotowy projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy

  20.05. Warszawa (PAP) - W Kancelarii Prezydenta opracowano projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych. "Dziś, jutro prześlę go do Sejmu" - mówił prezydent.
  Prezydent Bronisław Komorowski w środę rano spotkał się w Belwederze z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Prezydent Komorowski mówił, że podczas spotkania omówiono m.in. kwestię ustawy emerytalnej, czyli wprowadzenia oprócz kryterium wieku - także kryterium stażu pracy jako momentu przejścia na emeryturę. "Pragnę zapowiedzieć, że jest i będzie przesłany - dosłownie dziś, jutro - projekt ustawy opracowany w Kancelarii Prezydenta, który wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę" - zapowiedział Komorowski.
  "Mam wielką satysfakcję z tego, że przyczyniłem się do odbudowy dialogu społecznego. To było zawsze głównym elementem naszych spotkań. Dialog społeczny to dziś stworzenie nowych ram prawnych" - powiedział prezydent Komorowski. "Dla mnie odbudowa dialogu społecznego to także droga do dalszych działań w ważnych obszarach dla pracowników, dla związków zawodowych" - podkreślił prezydent.

  We wtorek z szefem OPZZ spotkał się także kontrkandydat Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich Andrzej Duda (PiS). Szef OPZZ Jan Guz po wtorkowym spotkaniu z Dudą powiedział, że decyzję o tym, czy Porozumienie poprze w wyborach prezydenckich któregoś z kandydatów, podejmie dopiero po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim.

  Zarząd MZZPS

  15.05.2015r.

  KOMUNIKAT

  Zero ŚMIECIÓWEK, Zero BEZROBOCIA,
  Zero NISKICH PŁAC

  Marsz Prekariatu
  www.MarszPrekariatu.pl

  SOBOTA 16 maja godz. 13:00

  Zbiórka pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej
  ul. Nowogrodzka 1/3/5

  Umowy śmieciowe – 1,6 mln z nas tak pracuje. Niskie płace, łamanie praw pracowniczych, 1/4 – 3/4 etatu, mobbing – tak pracuje cały kraj. Wysokie bezrobocie – wielu naszych bliskich i przyjaciół musiało wyemigrować. Nie godzimy się na to, chcemy stabilnej i godnej pracy, państwa, w którym da się normalnie żyć!

  Dlatego już w sobotę 16 maja o godz. 13:00 spotkajmy się pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5. Zapraszamy Cię na nasz wspólny Marsz: Marsz Prekariatu!

  Polska gospodarka = rezerwuar „taniej siły roboczej” dla zachodnich korporacji. Nie nowoczesnymi technologiami, ale wyzyskiem – tym nasz kraj konkuruje na europejskich rynkach – nie godzimy się na to! Ogromny kryzys mieszkaniowy, likwidacje szkół i brak żłobków dla naszych dzieci, komercjalizacja i ograniczanie dostępu do służby zdrowia, żerowanie banków i korporacji na nas i na naszym państwie – to wszystko dodatkowo pogarsza naszą sytuację. Nie zamierzamy dłużej tak żyć!

  Rodzi się w nas bunt i chcemy go konstruktywnie wykorzystać. Za nami już wiele spotkań, przed nami bezpośrednia obrona praw pracowniczych i obywatelski projekt ustawy – naszym celem jest likwidacja „umów śmieciowych”, naszymi celami są godne warunki zatrudnienia i nowe miejsca pracy oraz państwo, które stoi po naszej stronie – stronie obywateli!

  Dość wyzysku, czas na nasz wspólny głos! Przyjdź na Marsz Prekariatu! Bez względu na to ile masz lat i jaki zawód wykonujesz, PRZYJDŹ na nasz wspólny MARSZ! Weźmy sprawy w swoje ręce! Przekażmy politykom nasze postulaty i pokażmy, że muszą liczyć się z naszym zdaniem!

  Hasło naszego wspólnego Marszu to: Zero Śmieciówek! Zero Bezrobocia! Zero Niskich Płac!

  Organizatorem Marszu jest Stowarzyszenie Polska Społeczna. Partnerami wydarzenia są związki zawodowe: OPZZ „Konfederacja Pracy” i Komisja Młodych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

  Bieżące informacje:

  www.facebook.com/PolskaSpolecznaPL
  www.twitter.com/PolskaSpoleczna

  Zarząd MZZPS

  12.05.2015r.

  KOMUNIKAT

  Informujemy, że Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Synthos S.A. i Spółek organizuje wycieczkę do Paryża w dniach 15-09-20-09-2015r.

  Ramowy program wycieczki w załączeniu.
  Pozostałe informacje w sekretariacie Związku telefon 33/847-21-62

  Przewodniczący Związku
  Bogdan Połącarz

  08.05.2015r.

  KOMUNIKAT


  Zarząd MZZPS