0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

27.01.2016r.

KOMUNIKAT

Informujemy, że M.Z.Z.P. Synthos S.A. i Spółek organizuje wycieczkę do Rzymu w terminie 21-04-2016r.do 26-04-2016r.

Więcej informacji w siedzibie Związku, lub pod numerem telefonu 21-62.


Włochy 21-26 kwiecień – 6 dni

Dzień 1
Wyjazd z parkingu przy lodowisku, przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2
Przyjazd w okolice Wenecji w godzinach porannych, przepłynięcie w okolice Placu Św. Marka, zwiedzanie: Plac Św. Marka, zewnętrznie Campanilla (dla chętnych możliwość wjazdu na Campanillę – 8€), Skrzydło Napoleona, zewnętrznie Pałac Dożów, Brama Papierowa, zegar Maurów, kręte uliczki Wenecji, Most Westchnień, Most Rialto, Canale Grande. Powrót łódkami, przejazd w kierunku noclegu. Obiadokolacja, nocleg w okolicach Rzymu

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Rzymu. Po Rzymie poruszamy się metrem, w tym dniu zwiedzimy: Watykan, czyli Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, w której pochowany jest papież Jan Paweł II - krótka modlitwa przy grobie. O godzinie 12:00 Anioł Pański z Papieżem.Obiadokolację, nocleg

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Rzymu. Zwiedzamy: Rzym barokowy, Fontanna di Trevi, Fontanna Czterech Rzek , Kościół św. Agnieszki, Hiszpańskie Schody. Panteon, Rzym antyczny, Kapitol, Pomnik Ojczyzny, Koloseum, Forum Romanum, Fora Trajana, Kolumna Trajana, Bazylika na Lateranie, Święte Schody.Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Wyjazd w drogę powrotną, po drodze odwiedzimy Florencję.

Dzień 6
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Koszt: 450 zł+105€ (kwotę 105€ zbiera pilot w autokarze – jest to walutowa część wycieczki nie podlegająca rozliczeniu).
Członkowie naszego Związku wraz z rodzinami płacą 350złotych od osoby +105€.
Cena obejmuje:
- przejazd autokarem – klimatyzacja, barek, TV,
- opieka pilota-przewodnika podczas całej wycieczki,
- rejs łódkami do Wenecji i z powrotem,
- bilety na metro w Rzymie,
- zakwaterowanie w okolicach Rzymu
- włoskie śniadania i obiadokolacje
- audioguidy
- wjazdy oraz parkingi w miastach włoskich

Cena nie obejmuje wjazdu na Campanillę.

Zapisy oraz więcej informacji w siedzibie Związku oraz pod nr. tel.21-62.

Zarząd MZZPS

15.01.2016r.

KOMUNIKAT

Uwaga! W celu zwiększenia przejrzystości strony utworzyliśmy dwa nowe działy:

"Newsletter OPZZ" oraz "Kroniki OPZZ".

Od dzisiaj tam będą pojawiały się nowe pozycje.

Zarząd MZZPS

05.01.2016r.

Komisarz Europejska Marianne Thyssen odpowiada OPZZ w sprawie inicjatywy „równa płaca za równą pracę”

W połowie października br. przewodniczący OPZZ skierował pismo do Komisarz Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowniczej Pani Marianne Thyssen dotyczące poparcia OPZZ dla inicjatywy „równa płaca za równą pracę", ogłoszonej przez Komisję Europejską. Wierzę, i to uczucie podzielają moi koledzy w OPZZ, że inicjatywa Komisji może być dobrym krokiem naprzód, w kierunku przestrzegania i ochrony równych praw socjalnych dla pracujących mężczyzn i kobiet w Europie, wskazywał Jan Guz w liście do Komisarz Thyssen. Dziś wpłynęła odpowiedź ze strony Pani Komisarz:

Szanowny Panie Przewodniczący,

Komisarz Thyssen poprosiła mnie o podziękowanie w jej imieniu za Pański list z dnia 15 października i przeprosić za opóźnienie w odpowiedzi. W swoim liście wyraża Pan podziękowanie za inicjatywę „równa płaca za równą pracę", którą Przewodniczący Juncker i Komisarz Thyssen ogłosili na Kongresie EKZZ w Paryżu, jak również swoje poparcie dla większej integracji socjalnej w Unii Europejskiej.

Komisja niedawno ponownie zobowiązała się do przedstawienia propozycji zmiany Dyrektywy o pracownikach delegowanych z uwzględnieniem wprowadzenia zasady równej płacy za równą pracę w swoim Programie Roboczym na rok 2016. Niestety, ale Komisja stanęła na stanowisku, aby nie przedstawiać jeszcze tej propozycji, ale mogę Pana zapewnić, że nie ustępujemy w naszej ciężkiej pracy na rzecz finalizacji propozycji oraz że Komisarz Thyssen ma zamiar ją złożyć tak szybko jak to możliwe w nowym roku. Komisarz przykłada wiele uwagi do stanowisk partnerów społecznych w tej kwestii i oczekuje kontynuacji dialogu i współpracy.

Z poważaniem,
Inge Bernaerts
Członkini Biura
omisarz Marianne Thyssen