0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

31.10.2016r.

Spotkanie ws. negocjacji płacowych

Zarządy Spółek Synthos S.A., Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. s.j., Miejsko-Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o., oraz Synthos AGRO Sp. z o.o. oraz Organizacje Związkowe informują, że w dniu 24.10.2016 odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzonych negocjacji dotyczących wzrostu funduszu wynagrodzeń na rok 2017.

W trakcie spotkania Strony przedstawiły swoje propozycje, które wstępnie przedyskutowano. Następnie postanowiono przed kolejnym spotkaniem dokonać ich analizy i powrócić do stołu negocjacyjnego z nowymi propozycjami w dniu 07.11.2016 r.

Zarząd MZZPS

31.10.2016r.

KOMUNIKAT

Z upoważnienia Wiceprzewodniczącej OPZZ Wiesławy Taranowskiej przesyłamy w załączeniu informację o szkoleniu organizowanym przez OPZZ przy współudziale OIP w Warszawie 15 listopada 2016 roku o godz. 11.00, dla działających w organizacjach związkowych społecznych inspektorów pracy oraz przedstawicieli związków zawodowych.

ZAŁĄCZNIK

Biuro Prasowe OPZZ

18.10.2016r.

KOMUNIKAT

W załączeniu przekazujemy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, do ewentualnego wykorzystania w bieżącej pracy związkowej.

WYWIAD - POBIERZ

Zarząd MZZPS

17.10.2016r.

KOMUNIKAT

Zarządy Spółek Synthos S.A., Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. s.j., Miejsko-Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o., oraz Synthos AGRO Sp. z o.o. oraz Organizacje Związkowe informują, że w dniu 10.10.2015 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach prowadzonych negocjacji dotyczących wzrostu funduszu wynagrodzeń na rok 2017.

W trakcie spotkania omówiono organizacje i terminy kolejnych spotkań oraz zakres niezbędnych danych potrzebnych do prowadzenia dalszych rozmów. Kolejne spotkanie w ramach prowadzonych negocjacji wyznaczone zostało na dzień 24.10.2016r.

Zarząd MZZPS

07.10.2016r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Komitet Organizacyjny, w skład którego wchodzą: Akcja Demokracja, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych i Strefa Zieleni, zaprasza na manifestację sprzeciwu wobec przyjęcia umów o wolnym handlu CETA i TTIP, która odbędzie się 15 października (sobota) o godz. 13.00, przed Ministerstwem Rolnictwa w Warszawie.

Podpisanie CETA przez Radę Unii Europejskiej, w której zasiadają ministrowie państw UE, planowane jest na 18 października. Polskę będzie reprezentował szef MSZ, Witold Waszczykowski. CETA (umowa o wolnym handlu UE-Kanada) razem z TTIP (umowa UE – USA) mają utworzyć transatlantycka strefę wolnego handlu.

CETA jest więc kluczowa dla wielkiego biznesu. Natomiast dla obywateli po obu stronach Atlantyku, którzy mówią NIE specjalnym przywilejom dla korporacji i zamachowi na usługi publiczne i rolni