0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

20.02.2017r.

KOMUNIKAT

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marcin Zieleniecki przedstawił rządowy dokument, w którym znalazł się pomysł, aby prawo do emerytury przysługiwało dopiero po przepracowaniu 15 lat składkowych. Osoby, które nie miałyby przepracowanych 15 lat składkowych, traciłyby uprawnienia do jakichkolwiek świadczeń! OPZZ zdecydowanie krytykuje te pomysły. Co prawda minister Elżbieta Rafalska odcięła się od tego rozwiązania, ale musimy monitorować sytuację, gdyż ta idea pojawiła się nie po raz pierwszy.

Tu nasze stanowisko w tej sprawie:

http://www.opzz.org.pl/-/skandaliczna-proba-zawlaszczenia-pieniedzy-przyszlych-emerytow

Od początku roku obowiązuje minimalna płaca godzinowa wysokości 13 zł brutto – to rozwiązanie, o które OPZZ zabiegało przez ponad 3 lata. Z naszych informacji wynika, że jego wprowadzenie realnie poprawiło sytuację wielu pracowników, natomiast niektórzy pracodawcy starają się obejść przepisy i oszukać pracowników. Dlatego apeluję do Was o zgłaszanie takich przypadków. Jednocześnie w ostatnich dniach ukazał się raport Eurostatu, który pokazuje, że wysoka płaca minimalna wcale nie wiąże się z wysokim poziomem bezrobocia, jak sugerują liberalni eksperci. Tutaj news z komentarzem na ten temat:

http://lewica.pl/?id=31503

Niestety w gospodarce pojawia się coraz więcej negatywnych zjawisk. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku spadła dynamika PKB, spadł poziom inwestycji, zmniejszył się też poziom popytu, a wzrosło zadłużenie. Mimo to rząd, śladem poprzedniego, karmi nas propagandą sukcesu.

Tu więcej na ten temat:

http://lewica.pl/?id=31493

Niestety okazało się, że poza spadkiem dynamiki rozwoju, znacznie wzrosły ceny – w ciągu ostatniego roku poziom inflacji wzrósł o 1,8%, a żywność podrożała o ponad 3%. W wielu zakładach w tym czasie nie było podwyżek płac, co oznacza spadek realnych wynagrodzeń.

Tutaj informacje na temat inflacji:

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-styczniu-2017-roku,2,63.html

Rząd wraca do ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Z dostępnych nam informacji wynika, że rada ministrów odrzuciła wadliwy pod wieloma względami projekt Solidarności, natomiast wciąż planuje ograniczenie handlu w niedzielę. OPZZ nie ma jednoznacznego stanowiska odnośnie handlu w niedzielę, natomiast od kilku miesięcy domagamy się wyższych płac za każdą pracę w niedzielę. Nasza propozycja to 2,5 razy więcej za pracę w niedzielę w stosunku do wynagrodzeń za pracę w dni powszednie. Wyższe płace miałyby dotyczyć tak pracowników handlu, jak też pracowników transportu publicznego, służby zdrowia, policji, ochrony, kawiarni, basenów i wielu innych zawodów.

Tutaj informacja na temat planów rządu:

http://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/zakupy-w-niedziele-tak-ale-tylko-w-co-druga,11787218/

Tu mówię o pomysłach OPZZ:

https://www.youtube.com/watch?v=Z8k5JGM-_eM

W ramach planowanej reformy szkolnictwa rząd przedstawił podstawy programowe przedmiotów szkolnych. Niestety, podobnie jak cała reforma, pozostawiają one wiele do życzenia. Jest w nich wiele braków i niespójności, a ponadto opierają się one na daleko posuniętej indoktrynacji młodzieży. Stąd krytycznie oceniają je nauczyciele z ZNP, jak też wielu ekspertów.

Tutaj o nowych podstawach:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21370439,minister-zalewska-podpisala-podstawe-programowa-skandaliczna.html

Niezależnie od oceny funkcjonowania gimnazjów, nie ulega wątpliwości, że reforma oświaty jest źle przygotowana i wdrażana zbyt pospiesznie. Dlatego apelujemy o zbieranie podpisów pod wnioskiem ZNP o referendum w sprawie reformy.

Tutaj lista do zbierania podpisów:

http://referendum-szkolne.pl/wp-content/uploads/2017/02/Referendum-lista.pdf


20.02.2017r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS

13.02.2017r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

02.02.2017r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

02.02.2017r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS