0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

05.05.2017r.

KOMUNIKAT

Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Synthos S.A.
i Spółek, podobnie jak w roku ubiegłym ,organizuje grupowy zakup biletów wstępu do Parku Rozrywki “Energylandia” w Zatorze dla dzieci członków naszego Związku.

Zapisy w sekretariacie Związku nr. telefonu 33/847-21-62 do końca maja b.r.

Zarząd MZZPS

04.05.2017r.

KOMUNIKAT

Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Synthos S.A. i Spółek informuje, że organizuje wycieczkę do Rumunii w terminie
25.09.2017r.-01.10.2017r.
Oferujemy bardzo atrakcyjny program wycieczki.

Więcej informacji w sekretariacie Związku pod numerem telefonu 33/847-21-62.

Zapisy wraz z zadatkiem w wysokości 200zł przyjmujemy do końca czerwca b.r.

Zarząd MZZPS

02.05.2017r.

Ważne sprawy

Nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego wciąż walczą o zablokowanie szkodliwej reformy edukacji i tłumaczą, dlaczego właśnie teraz zgłosili wniosek o przeprowadzenie referendum.

http://www.znp.edu.pl/element/3059/Pani_Premier_na_referendum_nie_jest_za_pozno

http://www.znp.edu.pl/element/3055/Dlaczego_teraz_referendum_szkolne

Warto w tym kontekście przypomnieć wypowiedź premier Beaty Szydło, która pytana o zmiany w systemie edukacji w grudniu 2015 roku mówiła: „Ludzie mają prawo wypowiadania się w ważnych dla siebie kwestiach, oświata jest taką ważną sprawą, bo ona dotyczy praktycznie każdego”.

http://wiadomosci.wp.pl/klamala-internet-przypomina-obietnice-premier-beaty-szydlo-6115780084586113a

Donosiciel z Solidarności, który chciał sankcji wobec nauczycielek popierających Czarny Protest, sam został zwolniony dyscyplinarnie ze względu na prawomocny wyrok dotyczący... przywłaszczenia bramy aluminiowej oraz innych przedmiotów o wartości 13 tys. zł.

http://www.tvn24.pl/nauczyciel-ktory-doniosl-na-nauczycielki-z-zabrza-stracil-prace,733655,s.html

Stopa bezrobocia spadła do 8,1%, ale wciąż w Polsce są regiony, gdzie wynosi ona ponad 20%.

http://www.lewica.pl/?id=31576

Jednocześnie z danych Eurostatu wynika, że choć w ciągu ostatnich lat w całej Unii Europejskiej znacznie poprawiły się wskaźniki zatrudnienia, to niestety Polska wciąż znacząco odstaje od średniej unijnej, co szczególnie dotyczy kobiet.

http://www.lewica.pl/index.php?id=31575

Polski rząd wciąż sprzeciwia się zasadzie równej pracy za tę samą pracę forsowanej przez Komisję Europejską. Zdaniem OPZZ nie ma powodu, aby wynagrodzenie dla pracownika miało być różnicowane ze względu na to, z jakiego kraju pochodzi. Francuz i Polak wykonujący tę samą pracę w tym samym kraju powinni mieć zagwarantowane takie same płace.

http://praca.interia.pl/news-delegowanie-pracownikow-firmy-za-minimalna-a-nie-srednia-pla,nId,2386692

Minister Elżbieta Rafalska ogłosiła, że nie będzie ozusowania umów o dzieło. OPZZ od wielu miesięcy postuluje, aby wszystkie rodzaje umów były oskładkowane na tych samych zasadach. Nie powinno być uprzywilejowywania niestandardowych form zatrudnienia.

http://biznes.onet.pl/praca/minister-rodziny-nie-bedzie-ozusowania-umow-o-dzielo/23kbg4

Tysiące urzędników Krajowej Administracji Skarbowej nie wie, ile będzie zarabiać i czy będzie dalej pracować. Rośnie niepewność, straszenie pracowników, nepotyzm i kolesiostwo. OPZZ nie godzi się na niszczenie kolejnych instytucji publicznych!

httgttp://wyborcza.pl/7,155287,21681886,w-skarbowce-trwa-wojna-buldogow-pod-dywanem-pis-chce-zawlaszczyc.html

Solidarność zachęca do masowych czystek i zwolnień w administracji pod hasłem walki z komuną. Naszym zdaniem związek zawodowy nie powinien dążyć do zwolnień, lecz bronić miejsc pracy.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1038063,lustracja-polskiej-administracji-lustracja-urzednikow.html

1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracy. W tym roku centralne obchody rozpoczną się pod naszą warszawską siedzibą przy Kopernika 36/40 o godzinie 10. Będziemy manifestować pod hasłem „Przywróćmy godną pracę”. Serdecznie zapraszamy!

http://opzz.org.pl/documents/10427/2411695/OPZZ+Program+1+majowy.pdf

Zarząd MZZPS