0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

12.09.2017r.

KOMUNIKAT


Zarząd MZZPS

01.09.2017r.

Ważne sprawy

Z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że w 23% skontrolowanych w 2015 r. placówkach pracodawcy nie zapewnili lekarzom, pielęgniarkom, diagnostom laboratoryjnym odpoczynku dobowego, a w 11% tygodniowego. W niektórych placówkach były przypadki świadczenia pracy po 14 godz., a nawet 24 godz. na dobę.

http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/PIP-potwierdza-pracownicy-medyczni-czesto-swiadcza-prace-bez-odpoczynku,175922,2.html

Eksperci alarmują, że wraz z obniżeniem wieku emerytalnego wiele pielęgniarek przejdzie na emeryturę, a i tak w Polsce jest ich zdecydowanie za mało.

http://biznes.interia.pl/news/mozemy-wkrotce-stracic-wiele-pielegniarek,2534798,1021

Zamiast źle przygotowanej ustawy Solidarności OPZZ postuluje 2,5 razy wyższe płace za każdą pracę w niedzielę. Postępowe związki zawodowe walczą o wyższe płace we wszystkich branżach zamiast zakazu pracy w części jednej branży!

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1069027,zakaz-handlu-w-niedziele.html

Skandaliczne działania oświatowej Solidarności. Najpierw donosili na nauczycieli ZNP i bronili szkodliwej reformy minister Zalewskiej, a teraz podważają zapisy Karty Nauczyciela.

http://www.znp.edu.pl/element/3161/Oswiatowa_S_chce_likwidacji_Karty_Nauczyciela

W pierwszej połowie bieżącego roku wypadkom śmiertelnym uległo 93 osób, czyli o 13,4% więcej niż w pierwszym półroczu 2016 r. Wraz z rozwojem technologicznym powinno zwiększać się bezpieczeństwo pracy, tymczasem wciąż wielu ludzi traci zdrowie w miejscu pracy, a część ginie.

http://lewica.pl/?id=31673

Będzie rada przedsiębiorców przy rządzie? Czyżby rząd chciał jeszcze bardziej zmarginalizować Radę Dialogu Społecznego? W ten sposób nie uda się poprawić jakości dialogu społecznego.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1069181,szydlo-rada-doradcza-przedsiebiorcy.html

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że pracodawca nie może kontrolować prywatnej korespondencji mailowej pracownika i zwolnić za korzystanie z niej. Firma nie ma prawa do inwigilowania nas!

http://www.dw.com/pl/trybuna%C5%82-umacnia-prawa-pracownik%C3%B3w-chodzi-o-maile-w-pracy/a-40369549

Wicepremier Mateusz Morawiecki obiecuje, że cała Polska będzie jedną wielką strefą ekonomiczną. Miała być polityka wyższych płac, a znowu będzie konkurowanie niskimi kosztami pracy i zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców.

http://krytykapolityczna.pl/gospodarka/kolonizacja-na-prawie-morawieckiego/

W ciągu pierwszych czterech dni aż 23% uprawnionych zjawiło się w ZUS z wnioskiem o przejście na emeryturę. Wszystko wskazuje na to, że natychmiast po obniżeniu wieku emerytalnego nastąpi szybki odpływ seniorów z rynku pracy. Niestety ich emerytury będą bardzo niskie.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zus-nizszy-wiek-emerytalny-emerytury,42,0,2362922.html

Najpierw rząd walczył z nauczycielami, teraz z nich kpi. Minister Zalewska proponuje program 500+ dla nauczycieli, ale niestety wyłącznie dla dyplomowanych, a do tego jedynie dla tych z odpowiednią oceną i stażem pracy i nie od przyszłego roku, a być może od 2022…

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-program-500-plus-dla-nauczycieli-pierwsze-podwyzki-w-2020-ro,nId,2433779

https://oko.press/manipulacjami-klamstwami-minister-anna-zalewska-wita-rodzicow-uczniow-nauczycieli-nowym-roku-szkolnym/

Tymczasem okazuje się, że zmiana w podstawach programowych to totalny chaos plus wykreślenie krytycznego myślenia.

http:t//fakty.interia.pl/raporty/raport-reforma-edukacji/aktualnosci/news-nierealistyczna-podstawa-programowa-czy-men-uwzgledni-uwagi,nId,2433577

Kościół, Solidarność i część posłów PiS chcą zakazu handlu w niedzielę. My mamy lepszą propozycję: 2,5 razy wyższe wynagrodzenia za każdą pracę w niedzielę!

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zakaz-handlu-w-niedziele-skutki-zakazu-handlu,78,0,2358350.html

Rząd coraz częściej faworyzuje Solidarność, przyznając jej szersze uprawnienia niż innym związkom zawodowym. Nie ma naszej zgody na łamanie prawa i lekceważenie OPZZ!

http://www.opzz.org.pl/-/dyskryminacja

Rezydenci przygotowują się do protestu głodowego, który ma rozpocząć się 2 października. Czas na radykalną poprawę sytuacji pracowników ochrony zdrowia!

http://natemat.pl/216135,mlodzi-lekarze-maja-dosc-oglaszaja-glodowke

Nie ma zgody na dyskryminację polskich pracowników za granicą! Domagamy się równej płacy za tę samą pracę!

http://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/opzz-dyrektywa-o-pracownikach-delegowanych-sprzeczna-z-prawem-unijnym,46395.html

Ponure dane o polskim rynku pracy. Co czwarta kontrola w latach 2007-2017 ujawniła nieprawidłowości przy zatrudnianiu.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1066960,pip-co-czwarta-kontrola-w-latach-2007-2017-ujawnila-nieprawidlowosci-przy-zatrudnianiu.html

ZUS szacuje, że w związku z obniżeniem wieku emerytalnego na koniec bieżącego roku trzeba będzie wypłacić 331 tys. emerytur więcej niż w grudniu 2016 roku. Oznacza to istotny spadek osób w wieku produkcyjnym. Trzeba będzie poszukać nowych źródeł finansowania systemu emerytalnego.

https://finanse.wp.pl/zus-prognozuje-skutki-obnizenia-wieku-emerytalnego-ponad-300-tysiecy-emerytur-wiecej-niz-przed-rokiem-6160519658928257a

Tymczasem Solidarność wraz z rządem argumentują, że niższy wiek emerytalny kobiet to przywilej, a nie dyskryminacja. Czy faktycznie dezaktywizacja zawodowa i głodowa emerytura jest przywilejem?

http://fakty.interia.pl/polska/news-szef-solidarnosci-w-liscie-do-ke-nizszy-wiek-emerytalny-dla-,nId,2434190

Obecna władza chwali się zwiększeniem wpływów podatkowych. Tymczasem już w 2006 r. rząd PiS–LPR–Samoobrona proponował przepisy, które później przyczyniły się do rozszczelnienia systemu finansowego. Ostatecznie zmiany przyjęto za rządów PO, ale głosami wszystkich partii w Sejmie.

http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/557104,vat-sankcje-pis.html

Zarząd MZZPS