0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Bieruń: Obchody 35 rocznicy Strajku w Kopalni Węgla Kamiennego "Piast";

Opole: posiedzenie Rady OPZZ województwa opolskiego;

Łódź: posiedzenie Rady OPZZ województwa łódzkiego

Zabrze: Górnicy z kopalni Makoszowy nie wyjechali na powierzchnię!

Jak mówi Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce – Na dole znajduje się około 11 osób. To bardzo spontaniczna sytuacja, która wyszła poza planowane działania. Do górników znajdujących się pod ziemią zjechali przedstawiciele związków, chcąc porozmawiać z nimi na temat ich oczekiwań. Dodatkowo to sytuacja niebezpieczna, nie chcemy pozwolić na to żeby załoga znajdowała się zbyt długo pod powierzchnią. Dodam jeszcze, że górnicy nie chcą strajkować, a protestować. Oznacza to, że do akcji dołączają się dopiero po swojej zmianie, nie w jej czasie – tłumaczy.

przeczytaj

Batalia o Makoszowy w Sejmie. Związkowcy: Jest nowy inwestor. Minister: Koniec wydobycia 31 grudnia

Podczas briefingu w Sejmie Krzysztof Tchórzewski, minister ds. energii, nie pozostawiał złudzeń: kopalnia Makoszowy 31 grudnia 2016 roku kończy wydobycie. Związkowcy z zabrzańskiej kopalni prezentowali pismo jednej z firm, która w ostatnich dniach zainteresowała się kupnem kopalni. Minister odpowiadał, że nie przedstawiono dokumentów potwierdzających, że firmę stać na zwrot pomocy publicznej w wysokości ok. 300 mln zł.

przeczytaj

Rada OPZZ

14 grudnia w Warszawie, odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady OPZZ. Omówiono aktualną sytuację w zakładach pracy w nawiązaniu do propozycji zawartych w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Odnosząc się do optymistycznej wizji przedstawicieli władzy Jan Guz stwierdził, że polska gospodarka kuleje o czym świadczą fakty i dane statystyczne.

przeczytaj

ZNP: 14 grudnia Sejm przyjął reformę edukacji. 19 grudnia PIKIETA!

ZNP: - Prawo i Sprawiedliwość - we właściwym dla siebie stylu – w nocy 14 grudnia, wyłączając mikrofony, przepychając na siłę i nie odpowiadając na pytania, wygrało głosowanie i uchwaliło nowe prawo oświatowe. Apelujemy: Panie Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji!

przeczytaj

PO: brak konsultacji regionalnych ws. reformy oświaty. PiS: odbywa się narodowa debata

Minister edukacji Anna Zalewska nie przeprowadziła konsultacji regionalnych ws. reformy edukacji, choć otrzymywała zaproszenie na spotkania m.in. od mieszkańców województwa świętokrzyskiego - oceniła Marzena Okła-Drewnowicz (PO). Na temat reformy odbywa się narodowa dyskusja - podkreśla PiS.

przeczytaj

Rekordowe wydobycie i... rekordowa liczba ofiar w "Polskiej Miedzi"

Od początku roku przy pracy w hutach i kopalniach "Polskiej Miedzi" zginęło 19 osób. Nie chodzi jedynie o wypadki wywołane przez nieujarzmione siły natury.

przeczytaj

Związkowcy o ustawie dezubekizacyjnej

13 grudnia 2016 roku w gmachu Sejmu RP w sali im. Jacka Kuronia odbyło się wspólne posiedzenie dwóch komisji sejmowych - Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Rozpatrywano projekt tzw. "ustawy dezubekizacyjnej". Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski, wystąpił w imieniu wszystkich związków zawodowych służb mundurowych.

przeczytaj

Sąd Najwyższy o ustawie dezubekizacyjnej: "Ma charakter represyjny". PiS opowiada o biblijnej sprawiedliwości

Ustawa dezubekizacyjna cofnięta do komisji. Sąd Najwyższy uznał, że łamie konstytucję. Wcześniej poseł PiS Janusz Śniadek mówił w Sejmie o "starotestamentowej sprawiedliwości", jaką jego partia chce wymierzyć funkcjonariuszom służb PRL.

przeczytaj

Zarząd Krajowy rekomenduje zwołanie Kongresu z okazji obchodów 125-lecia „Budowlanych”

W połowie grudnia odbyło się ostatnie w 2016 r. posiedzenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego „Budowlani". Biuro Zarządu Krajowego przedstawiło projekt planu działań Związku Zawodowego „Budowlani" na przyszły rok. W związku z przyszłorocznymi obchodami 125-lecia Zarząd Krajowy postanowił zarekomendować Radzie Krajowej zwołanie na czerwiec 2017 roku kongresu.

przeczytaj

Księżycowy plan Morawieckiego

Planowi Morawieckiego najpierw zarzucano, że to pokaz slajdów w PowerPoincie. Kiedy urzędnicy superministerstwa rozpisali rzecz na ponad 200 stron, wskazywano między innymi na niespójność „aktywistycznej” retoryki z anachronicznymi założeniami (oszczędności jako warunek inwestycji), metodologiczny „szwarc, mydło i powidło” (wymieniane konkretne inwestycje infrastrukturalne na poziomie województw obok lekko rzucanych 270 miliardów finansowania z „funduszy europejskich”) czy wreszcie niespójność celów ze środkami (dobre miejsca pracy bez zająknięcia o związkach zawodowych).

przeczytaj

Strona rządowa stawia przeszkody pracom Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

W siedzibie CPS Dialog zwołano posiedzenie Doraźnego zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego. Niestety, po raz kolejny strona rządowa nie była należycie reprezentowana. Ustawa o RDS stanowi, że członkowie Rady powinni w jej pracach uczestniczyć osobiście.

przeczytaj