0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Pałacu Prezydenckim

Posiedzenie RDS zorganizowano w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Poświęcone było m.in. przyszłości dialogu społecznego w Polsce i propozycjom zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Pikieta 21 czerwca przed Sejmem

910 tysięcy obywatelek i obywateli podpisało się pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji. Od ponad dwóch miesięcy wniosek czeka w Sejmie na decyzję.

przeczytaj

9 tysięcy zwolnionych nauczycieli. Jaka praca na nich czeka? Najczęściej w call center

- Mówi się, że zwalniani matematycy czy fizycy idą do zawodów technicznych, a wuefiści do fitnessu. Ale ja myślę, że to mały procent. Większość tych bez pracy wybierze prywatne korepetycje - mówi nauczycielka gimnazjum.

przeczytaj

Porzućcie uprawianie bazaru politycznego

Członkowie Prezydium FZZ Pracowników Kultury i Sztuki wystosowali apel do liderów partii i stronnictw politycznych oraz przedstawicieli naczelnych organów władz państwowych. Związkowcy wzywają polityków do „porzucenia uprawiania bazaru politycznego".

przeczytaj

PGG: Będzie podwyżka bonów żywnościowych. A co z przywróceniem czternastki?

Kwota przysługujących górnikom posiłków profilaktycznych zostanie podwyższona. W poniedziałek 19 czerwca zarząd spółki i związki zawodowe podpisały porozumienie w tej sprawie. Był to jeden z postulatów strony społecznej, które zostały przedstawione w połowie maja. A co z drugim postulatem dotyczącym przywrócenia zawieszonej czternastki?

przeczytaj

Pojawił się nowy pomysł ws. ograniczenia niedzielnego handlu

Jest nowa, kompromisowa, propozycja w sprawie ograniczenia niedzielnego handlu. Pracuje tylko ten, kto chce, ale zarabia za to większe pieniądze. - Nikt nie może nikogo zmuszać do pracy w niedzielę, ale jest wiele osób i grup zawodowych, które chcą wtedy pracować. Na przykład imigranci, którzy mówią: przyjechaliśmy, żeby zarobić - twierdzi szef OPZZ Jan Guz.

przeczytaj

Duda upomina Szydło w sprawie handlu w niedzielę

Solidarność domaga się przyspieszenia prac nad ustawą o zakazie handlu w niedzielę. Według związkowców posłowie przeciągają sprawę. - My nie odpuścimy - grozi szef związku Piotr Duda. Projekt Solidarności zakłada, że sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę.

przeczytaj

Konflikt w Teatrze Jaracza. Kto zostanie dyrektorem?

Zrzeszeni w organizacji związkowej aktorzy chcą, żeby dyrektorem Teatru Jaracza został Waldemar Zawodziński. Ich kandydaturę poparli m.in. Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Penderecki.

przeczytaj

70-lecie Kopalni Węgla Brunatnego Turów

19 czerwca w Bogatyni odbywają się uroczystości z okazji jubileuszu KWB Turów. Kopalnia w Turowie od 70 lat działa pod polskim zarządem. W tym czasie w zakładzie znalazło zatrudnienie blisko 50 tys. pracowników. Z tej okazji przewodniczący OPZZ przesłał na ręce prezesa Sławomira Zawady list okolicznościowy do pracowników kopalni.

przeczytaj

OPZZ na spotkaniu z premierem Szwecji

W dniach 19-20 czerwca z oficjalną wizytą przebywa w Polsce premier Szwecji Stefan Löfven. Dziś spotyka się z Prezesem Rady Ministrów Beatą Szydło, ale dzień wcześniej, w siedzibie Ambasady Królestwa Szwecji w Warszawie, odbyło się spotkanie w wąskim gronie, w którym – jako jedyny reprezentant polskich związków zawodowych - wziął udział Piotr Ostrowski, dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ.

przeczytaj

Polskie bezpieczeństwo energetyczne coraz bardziej zagrożone?

Od wielu miesięcy trwa batalia o przyszłość polskiego węgla brunatnego. Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie wciąż czekają na decyzję środowiskową w sprawie nowej odkrywki w Złoczewie. Bełchatowscy związkowcy, natomiast debatują i spierają się z władzami samorządowymi woj. łódzkiego oraz rządem, walcząc o utrzymanie miejsc pracy dla tysięcy górników.

przeczytaj