0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

25 lipca 2017 r. w Warszawie odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Komunikat z posiedzenia poniżej.

przeczytaj

Minister pracy znów proponuje większą podwyżkę pensji minimalnej. Budżet na tym zarobi

W projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pensji minimalnej pojawiła się nowa kwota. Do tej pory wszyscy myśleli, że najniższa krajowa od stycznia 2018 r. będzie wynosiła 2080 zł brutto, a stawka godzinowa 13,5 zł brutto, jednak to się jeszcze może zmienić.

przeczytaj

Zmiany w prawie pracy sygnowane nazwiskiem wicepremiera Morawieckiego

Planowane zmiany mają objąć co najmniej kilkanaście ustaw. Pracami nad pakietem kieruje resort rozwoju, a pomagają mu resorty sprawiedliwości oraz pracy i polityki społecznej. W jego skład mają wejść m.in. proprzedsiębiorcze zmiany w ustawach podatkowych, prawie handlowym, prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, ustawie o Inspekcji Weterynaryjnej, o wychowaniu w trzeźwości, bezpieczeństwie żywności, drogach publicznych i administrowaniu obrotem towarowym z zagranicą.

przeczytaj

Tak państwo wynagradza swoich pracowników: Udział wynagrodzeń w PKB jest jednym z najniższych w historii

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że udział płac w PKB Polski w 2014 roku wynosił 46 proc.. Jest to o 10 punktów procentowych mniej niż wynosi średnia UE. W większości krajów odsetek ten wynosi powyżej 50 proc. i to nie tylko w państwach zachodniej Europy, ale też naszego regionu, także tych biedniejszych – np. w Bułgarii to 55 proc.

przeczytaj

Władza przyznała sobie wysokie podwyżki. Płace urzędników państwowych w górę nawet o ponad tysiąc złotych

O skali podwyżek pensji wysokich urzędników państwowych wiemy dzięki przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli analizie wykonania budżetu za 2016 rok. Jak się okazuje, najwięcej zyskali pracownicy Krajowego Biura Wyborczego, którzy dostali średnio o 1037 zł więcej. Przeciętna pensja w KBW wynosi teraz 6334 zł brutto. Na pensje nie mogą narzekać także zatrudnieni w Trybunale Konstytucyjnym. Wprawdzie średnia podwyżka wyniosła wyraźnie skromniejsze 456 zł, ale średnia pensja w TK to prawie 11 tys. zł brutto.

przeczytaj

Misja Gabriela pisze do Marszałka Sejmu ws. wolnych niedziel. Od dnia złożenia projektu minęło 45 niedziel

- Szanowny Panie Marszałku, w imieniu polskich rodzin składamy na Pana ręce apel o przyspieszenie i umożliwienie zakończenia prac nad złożonym 02 września 2016 r. projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Mając na uwadze dobro rodziny jako wielką i niewymierną wartość, jesteśmy przekonani, że jest to pierwszy krok do stworzenia przestrzeni sprzyjającej wychowaniu i zacieśnieniu więzi między dziećmi i rodzicami.

przeczytaj

Polityka prozdrowotna kluczem do poprawy jakości pracy

,,Jak wprowadzać politykę prozdrowotną w firmach i organizacjach?", aby służyła polepszaniu jakości życia w pracy – to temat, którym zajęli się specjaliści bezpieczeństwa pracy na seminarium zorganizowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostało także zaproszone Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

przeczytaj

Nie dla niszczenia dialogu i sądownictwa!

- Dialog społeczny w Polsce umiera, a wraz z nim umiera niezależne sądownictwo. Projekty ustaw dotyczące fundamentalnych zmian w systemie sądownictwa to kolejne akty prawne, procedowane bez konsultacji społecznych i poza Radą Dialogu Społecznego. Władza nie słucha obywateli, nie zwraca uwagi na głos partnerów społecznych, przyjmuje ważne rozwiązania bez opinii ekspertów i bez debaty publicznej.

przeczytaj

Dziękujemy, ale, za co?

- Politycy partii rządzącej przygotowali nam reformę sądownictwa, która w opinii wielu autorytetów prawniczych narusza Konstytucję. Elementy tej reformy, a zaczęło się od Trybunału Konstytucyjnego, rząd i większość sejmowa przepychali kolanami przez kolejne szczeble drabiny legislacyjnej. Brali w tym udział posłowie, senatorowie, członkowie rządu a także prezydent Duda. Byliśmy świadkami wydarzeń z pogranicza kabaretu, farsy i tragedii.

przeczytaj