0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

ZUS pozbawiony rady nadzorczej

Związki zawodowe protestują przeciwko zaostrzaniu wymogów wobec kandydatów do RN organu rentowego. - Nie można traktować ZUS jak kopalni – dowodzą. – I właśnie dlatego nie możemy się zgodzić na to, żeby osoby wybrane przez reprezentatywne organizacje były raz jeszcze weryfikowane. I sprawdzane pod kątem tego, czy dają rękojmię należytego pełnienia funkcji członka organu nadzorczego – podkreśla Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Podwyżki dla kierowców i zwolnienia w MPK Łódź

Pracownicy MPK Łódź dostaną podwyżki, ale kosztem cięć etatów. W poniedziałek związki zawodowe działające w MPK Łódź podpisały porozumienie z zarządem tej spółki. Zakończył się spór zbiorowy z pracodawcą i znikło widmo strajku, który planowali związkowcy w przypadku braku podwyżek. Jeszcze tydzień temu było zagrożenie, że autobusy i tramwaje nie wyjadą na ulice Łodzi.

przeczytaj

Praca dla pilotów jest, ale nie na etacie

Jeszcze niedawno 70, teraz już tylko 60 proc. pilotów LOT może pochwalić się umową o pracę. Nowi zawierają umowy z przewoźnikiem jak... firma z firmą. Związkom zawodowym się to nie podoba i zapowiadają, że będą wspierać młodych pilotów i stewardesy w dochodzeniu swoich praw. Przykład Ryanaira, który stracił cześć załogi pokazuje, że etat może być kartą przetargową w pozyskiwaniu pilotów na globalnym rynku.

przeczytaj

Bałtycki Terminal Zbożowy w Gdyni. Wynik referendum strajkowego: pracownicy chcą protestu

Zdecydowana większość pracowników Bałtyckiego Terminala Zbożowego w Gdyni chce, aby zorganizować w tej spółce protest. W referendum strajkowym zagłosowało 88,4 proc. pracowników Bałtyckiego Terminala Zbożowego. Negocjacje reprezentantów NSZZ „Solidarność” i Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej Portu Gdynia z władzami BTZ trwały od maja tego roku. Związkowcy oflagowali też budynek terminala i pisemnie uprzedzili zarząd spółki, że w wypadku braku porozumienia może dojść do protestu.

przeczytaj

FZZ Metalowcy: spotkanie szkoleniowe Okręgu Warmińsko - Mazurskiego

W dniach 21-24 września 2017 Rada Okręgu Warmińsko-Mazurskiego FZZ Metalowcy zorganizowała spotkanie szkoleniowe dla przedstawicieli Federacji. W szkoleniu udział wzięło 58 uczestników reprezentujących 8 okręgów (dolnośląski, śląski, opolski, świętokrzyski, kujawsko-pomorski, wielkopolsko-lubuski, mazowiecko-podlaski, warmińsko-mazurski).

przeczytaj