0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Opole: posiedzenie Rady OPZZ województwa opolskiego

Warszawa: III Kongres Polityki Senioralnej - „Gospodarka na progu srebrnej rewolucji”

XXI Zjazd Sprawozdawczy FZZ Górnictwa Węgla Brunatnego

8 czerwca w Wieluniu obradowali delegaci na XXI Zjazd Sprawozdawczy Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego. Zebrani przyjęli stanowisko w sprawie sytuacji w branży węgla brunatnego: - Delegaci na XXI Zjazd Sprawozdawczy FZZG WB wyrażają duże zaniepokojenie obecną sytuacją, jaka wytworzyła się wokół branży węgla brunatnego. Jako pracownicy tego sektora przemysłu widzimy niekorzystne działania Unii Europejskiej, które wymuszają wprowadzenie przez państwo polskie zasad dekarbonizacji związanej z produkcją energii elektrycznej dla potrzeb gospodarki narodowej oraz odbiorców indywidualnych.

przeczytaj

Czy będzie strajk w ZUS? Nie ma porozumienia związkowców z zarządem. Wiceprezes od administracji podał się do dymisji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do październikowego obniżenia wieku emerytalnego. To gigantyczna operacja, bo tylko w IV kwartale 2017 r. wnioski o emeryturę będzie mogło złożyć 331 tys. Polaków. Dwudniowe rozmowy zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ze związkowcami grożącymi rozpoczęciem strajku na razie nie przyniosły konkretnych ustaleń. Do dymisji podał się odpowiedzialny za administrację wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka.

przeczytaj

Niepewny los Stoczni Gdańskiej

Realizacja wielu kontraktów Stoczni Gdańskiej jest na ukończeniu, a nowych pozyskano niewiele. Związkowcy twierdzą, że zarząd spółki nie zwołuje żadnych narad i nie ma żadnych pomysłów, aby rozwiązać "dramatycznie pogarszającą się sytuację". Podkreślają, że dziesiątki dokumentów czeka na podpis pani prezes, która rzadko bywa w zakładzie. Stoczniowcy przychylnie patrzą na konsolidację branży wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Liczą na to, że wtedy stocznia mogłaby działać nie tylko na rynku wiatrowym, ale również wrócić do budowy statków, która kilka lat temu została uznana za nierentowną.

przeczytaj

Minister Adamczyk: Polska przeciwko przepisom o delegowaniu pracowników

Minister Andrzej Adamczyk wziął udział w posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (TTE), podczas którego odbyła się pierwsza dyskusja ministrów na temat pakietu mobilności. Minister Adamczyk podkreślił, że Polska stanowczo sprzeciwia się stosowaniu przepisów dotyczących delegowania pracowników do transportu drogowego. - Naszym zdaniem, ze względu na wysoką mobilność pracowników transportowych, sektor ten nie powinien podlegać tym samym regulacjom w zakresie warunków pracy, co inne branże. Zaproponowane przepisy nie zapewniają odpowiedniej równowagi między ochroną praw pracowniczych a zasadami rynku wewnętrznego, w tym swobody świadczenia usług - powiedział minister Adamczyk.

przeczytaj

Emeryci dostaną 500+?

PiS chce, by raz w roku seniorom wypłacano jednorazowo po 500 złotych! – Każde wsparcie emerytom bardzo się przyda – komentuje Wiesława Taranowska wiceszefowa OPZZ. – Tylko czy naprawdę ta pomoc powinna trafiać do wszystkich seniorów. Także tych, co mają po 10 tys. zł emerytury? Należy to przemyśleć – dodaje.

przeczytaj

"Jesteśmy na wczasach", czyli co się stało z zakładowymi ośrodkami wypoczynkowymi?

Do snu kołysały odgłosy dansingu organizowanego w świetlicy i zapach kiełbasy pieczonej na ognisku. Ludzie spali w domkach „pingpongowych”, nierzadko myli się w miednicy, a atrakcji dostarczał pomysłowy kaowiec. Ośrodki wczasowe zakładów pracy pozostają jedną z najważniejszych zdobyczy PRL-u. Sprawdziliśmy – sporo z nich wciąż działa i ma się niezgorzej.

przeczytaj

Henryk Kowalczyk: Chcę, żeby Sadurska została członkiem zarządu PZU

- Tak, chcę, żeby została też, po prostu... To nie jest tak, że firma, która też odpowiada w pewnym sensie politycznie... Choćby decyzje, wbrew pozorom, nie są tylko ekonomiczne... Ostatnie decyzje, np. o podwyżkach OC, miały wymiar czysto społeczny. Więc dobrze, jak w zarządzie takiej firmy jest osoba, która też czuje ten aspekt społeczny czy polityczny.

przeczytaj