0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wypadek w kopalni Bielszowice. Zginął górnik, drugi jest ranny po wstrząsie o sile 2,5 Richtera

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek o godz. 4.11 w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Z pierwszych informacji wynika, że w miejscu, w którym nie było prowadzone normalne wydobycie, doszło do wstrząsu. Skałami zostało przysypanych dwóch górników. - Jeden z górników doznał lekkich obrażeń i został bezpiecznie przetransportowany na powierzchnię. Przybyły na miejsce wypadku lekarz stwierdził zgon drugiego górnika - mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej.

przeczytaj

Energetyka powiązana z węglem. Kto zyska?

Reforma górnictwa wiąże się z licznymi zmianami, także w strukturze rynku. Jedną z nich jest powiązanie branży górniczej z sektorem energetycznym.

przeczytaj

Koalicja „NIE dla chaosu w szkole”

W związku z planowaną reformą edukacji, 24 sierpnia br. zawiązała się Koalicja „NIE dla chaosu w szkole". Tworzą ją organizacje, instytucje, ruchy społeczne, rodzice i nauczyciele, którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży. Wg Koalicji, polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, lecz mądrych i przemyślanych zmian.

przeczytaj

IPN wprowadzi “rzetelną historię” do szkół

Uważacie, że historia w polskich szkołach jest nauczana w sposób jednostronny i wybiórczy? Może się okazać, że prawdziwa propaganda jeszcze przed nami. List intencyjny w sprawie bliskiej współpracy podpisali minister edukacji narodowej Anna Zalewska i kierujący IPN dr Jarosław Szarek. Porozumienie sankcjonuje ogromny wpływ Instytutu na kształt nauczania historii w Polsce.

przeczytaj

Łybacka: Za skutki reformy MEN zapłacą samorządy

Związek Nauczycielstwa Polskiego obliczył, że ok. 45 tysięcy nauczycieli zostanie zwolnionych ze szkół przez reformę oświaty zaproponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Czy obliczenia Związku Nauczycielstwa Polskiego mogą być wiarygodne? Dr Krystyna Łybacka: - Obliczenia Związku Nauczycielstwa Polskiego są realne. Proszę pamiętać, że stwierdzenie pani minister, że nic się złego nie może wydarzyć, bo dzieci jest tyle samo, jest nieprawdziwe.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Decyzji wiele, planu zatrudnienia pracowników brak

Plan zatrudnienia pracowników w ujęciu średniorocznym jest wartością, w oparciu o którą Ministerstwo Finansów opracowuje m. in. założenia dotyczące wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, w celu przekazania ich do dalszych działań Rządowi i stronom Rady Dialogu Społecznego. W Ministerstwie Obrony Narodowej plan zatrudnienia pracowników w ujęciu średniorocznym, począwszy od 2009 roku NIE JEST OKREŚLANY. Sytuacja taka ma miejsce, pomimo, że wartość ta jest wymagana dla prawidłowego sporządzania sprawozdawczości budżetowej.

przeczytaj

Rewolucja związkowa: związki dla wszystkich pracowników, w tym zleceniodawców czy stażystów

Osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnione będą mogły zrzeszać się w związkach zawodowych - tak zakłada nowelizacja ustawy o związkach zawodowych, którą opracowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

przeczytaj

Prof. Stanisław Gomułka: eksperci obawiali się dużo gorszego projektu budżetu

Sądząc po założeniach projektu budżetu państwa na 2017 roku, w finansach publicznych możemy mieć w przyszły roku kłopoty, ale nie otwarty kryzys - ocenia prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, członek Narodowej Rady Rozwoju.

przeczytaj