0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy będzie referendum strajkowe w KGHM?

17 sierpnia odbędzie się drugie spotkanie przedstawicieli władz KGHM i Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego z udziałem mediatora. Jeśli do tego czasu nie uda się osiągnąć porozumienia, zostanie podpisany protokół rozbieżności, co otworzy drogę do rozpisania referendum strajkowego.

przeczytaj

Nowe przepisy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych

W środę weszły w życie przepisy regulujące sposób ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Pensje najmniej zarabiających medyków będą podwyższane corocznie, a ich docelowa minimalna wysokość będzie osiągnięta do końca 2021 r. Zgodnie z ustawą pierwsze wzrosty - o co najmniej 10 proc. różnicy między wynagrodzeniem zasadniczym a minimalnym - będą wyliczane od 1 lipca tego roku.

przeczytaj

Pielęgniarki nie dostały dodatku od ministra. Wstrzymał je szpital

– Wszystkim się wydaje, że teraz zarabiamy nie wiadomo ile, a z jednej transzy zostaje nam tylko ok. 230 złotych „na rękę”. A teraz dyrektor i to chce nam zabrać – denerwuje się jedna z pielęgniarek. – W żadnym innym szpitalu nie ma takich sytuacji. Jak może wstrzymywać środki, które nam się należą? I to w okresie wakacyjnym kiedy pieniądze są bardzo potrzebne – dodaje inna.

przeczytaj

Prawo do emerytury w obniżonym wieku zyska ponad 330 tys. Polaków. ZUS poradzi sobie w terminie z wnioskami?

Ze statystyk ZUS wynika, że zazwyczaj 83 proc. osób podejmuje decyzję o przejściu na emeryturę zaraz po osiągnięciu uprawnień. Jednak eksperci Zakładu szacują, że w ostatnim kwartale 2017 roku z aktywności zawodowej zrezygnuje dużo mniejszy odsetek uprawnionych. Część osób wprost deklaruje, że pozostanie na rynku pracy, dzięki czemu ich przyszłe świadczenie może wzrosnąć.

przeczytaj

Berliner Zeitung o polskich opiekunkach: Mają głodowe pensje

Złą sławę pracy w prywatnych gospodarstwach domowych potwierdziło badanie przeprowadzone w 2014 roku przez Związek Zawodowy Pracowników Usług Verdi. Wykazało ono, że opiekunki są obciążone w ekstremalnym stopniu. Przeciętnie pracują po 10 godzin dziennie, a ich zarobek jest "katastrofalny" - oceniła bliska związkom zawodowym Fundacja im. Hansa Böcklera.

przeczytaj