0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: Posiedzenie Komisji ds. Ochrony Pracy OPZZ

„Handel Bez Wyzysku”, czyli pracowniku broń swoich praw

„Handel Bez Wyzysku", czyli pracowniku broń swoich praw. Związkowcy i społecznicy chcą poprawić warunki pracy w marketach i galeriach handlowych. Niskie zarobki, duże obciążenie pracą, nierealne plany sprzedażowe i nierealne tempo skanowania produktów, potrącenia z wynagrodzenia, ciągłe zmiany grafików. Warunki pracy w marketach, galeriach handlowych i „sieciówkach" wymagają natychmiastowej poprawy – mówią związkowcy i społecznicy. Zaczynają kampanię Handel Bez Wyzysku.

przeczytaj

RDS o służbach mundurowych

8 września 2016 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem Mariusza Tyla. W spotkaniu oprócz statutowych członków Podzespołu, strona rządowa reprezentowana była przez Jarosława Zielińskiego – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

przeczytaj

Kopalnie zarzewiem konfliktów

Wiadomo, że wszystkich węglowych aktywów nie sposób będzie utrzymać. Przedłużająca się dekoniunktura na rynku węgla nakazuje podjęcie zdecydowanych działań wobec zakładów od lat generujących straty. Jednak działania te siłą rzeczy napotykają na opór górniczych związków zawodowych.

przeczytaj

ZZG: Nowy szef Środowiska Emerytów i Rencistów

8 września w siedzibie ZZG w Polsce w Katowicach odbyło się nadzwyczajne spotkanie Środowiska Emerytów i Rencistów naszego związku zwołane ze względu na śmierć Stanisława Blachnickiego dotychczasowego przewodniczącego środowiska. Przewodniczący Kół Zakładowych ZZG w Polsce Emerytów i Rencistów dokonali wyboru nowego przewodniczącego oraz członka Rady Krajowej.

przeczytaj

Śląska lista życzeń trafi do planu Morawieckiego

Autostrada północna, drogi, elektryczne autobusy, Śląski Bank Inwestycyjny no i jak zawsze kolej Katowice - Pyrzowice - to niektóre projekty zawarte w nowej strategii dla Śląska, którą przygotował zespół działający przy Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. To już trzecia strategia dla regionu, która powstaje w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

przeczytaj

Wynagrodzenia nauczycieli: Dotacja a nie subwencja. Jest projekt ZNP

Środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach mają pochodzić nie z subwencji oświatowej, ale z dotacji celowej budżetu państwa. W dotacji mają być też środki na wynagrodzenia nauczycieli przedszkolnych. To założenia obywatelskiego projektu przygotowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

NAUCZYCIEL ROKU 2016

Znasz jakiegoś nietuzinkowego nauczyciela lub wychowawcę, który potrafi porwać młodzież, umie dostrzec potrzeby ucznia, ma osiągnięcia nie tylko w pracy dydaktycznej, ale i wychowawczej? Nie czekaj, zgłoś go do konkursu Nauczyciel Roku 2016 (zgłoszenia do 16 września)!

przeczytaj

Mobbing w szpitalu w Mielcu? Dyrektorka: zależy nam na szybkim wyjaśnieniu sprawy

Pielęgniarki z Mielca twierdzą, że są poniżane, obrażane, kierowane do pracy, której wykonywać nie powinny. Wiele z nich podobno zmieniło przez to miejsce pracy, wiele poszło na zwolnienia lekarskie.

przeczytaj

Powstała nowa Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Jakie ma cele?

- Zmienił się przede wszystkim zakres reprezentacji. W Radzie Gospodarki Żywnościowej mieliśmy przede wszystkim organizacje przetwórców. Natomiast teraz jest znacznie większa liczba organizacji, które wydelegowały swoich przedstawicieli do Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Mamy szeroką reprezentację organizacji rolniczych – mówi przewodniczący Rady Jerzy Wierzbicki.

przeczytaj