0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy PFR wzmocni pozycję pracowników na rynku pracy?

Sprawne wdrażanie projektów strategicznych zawartych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), potrzeba zwiększenia innowacyjności firm oraz zapewnienie wyższych płac i oszczędności były przedmiotem rozmów OPZZ z prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Pawłem Borysem. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie PFR udział wzięli: Jan Guz, przewodniczący OPZZ oraz Norbert Kusiak, ekspert OPZZ.

przeczytaj

Opinie i analizy

Eurostat: Spadek bezrobocia w UE

Eurostat przedstawił dane na temat bezrobocia w Unii Europejskiej w lutym bieżącego roku. Zgodnie z nim bezrobocie w UE-28 spadło z 8,2% w grudniu 2016 roku do 7,3% w grudniu 2017 roku. W listopadzie ubiegłego roku stopa bezrobocia również wynosiła 7,3%. W strefie euro poziom bezrobocia w grudniu 2017 roku wynosił 8,7%, a rok wcześniej 9,7%. Najniższe bezrobocie zanotowano w Czechach – 2,3% oraz w Niemczech i na Malcie – po 3,6%. Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w Grecji – 20,7% (dane z października ubiegłego roku), w Hiszpanii – 16,4% i na Cyprze – 11,1%.

przeczytaj

W mediach

Radio Opole: Sebastian Koćwin o tym, co może i o tym, czego nie może WRDS

- Zawsze warto rozmawiać. Nasza moc sprawcza nie jest może duża, to raczej coś w rodzaju miękkiej presji albo lobbingu. Ale to często działa i udaje nam się złagodzić różne społeczne bolączki - tak o działalności Wojewódzkiej rady Dialogu Społecznego mówił w Loży Radiowej Sebastian Koćwin, przewodniczący opolskich struktur OPZZ a do wczoraj także przewodniczący opolskiej WRDS.

przeczytaj

Związkowcy przyjęli zmianę prezesa Orlenu z mieszanymi uczuciami

Część z działających w PKN Orlen związków zawodowych jest zadowolona z wymiany prezesa i widzi w niej szansę na poprawę kulejącego ostatnio dialogu społecznego, a część obawia się zakłócenia normalnego funkcjonowania firmy. Wśród największych central związkowych najbardziej zadowolona z tego ruchu jest Solidarność. MZZPRC liczy na nowe otwarcie w dialogu społecznym. MBZZ deklaruje współpracę z każdym zarządem, ale obawia się, że ruchy kadrowe zakłócą funkcjonowanie firmy.

przeczytaj

Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w MOSiR Płock podpisany

Zakładowe Organizacje Związkowe i zarząd MOSiR Płock sp. z o.o. podpisały negocjowany od roku Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. – Najważniejszy punkt to gwarancje zatrudnienia pracowników do końca 2020 roku – zapewnił biorący udział w negocjacjach społeczny inspektor pracy Bartosz Leszczyński.

przeczytaj

W pułapce opt-out

Praca po 200-300 godzin w miesiącu powoduje przemęczenie, przewlekły stres i zagraża życiu. Z Małgorzatą Zatke-Witkowską z Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy rozmawia Lucyna Krysiak.

przeczytaj

Niemiecka prasa o sukcesie IG Metall: Krok do nowoczesnego świata pracy

Prasa komentuje zawarcie układów zbiorowych w branży metalowej i elektrotechnicznej w Niemczech. Związkowcy dopięli swego - czytamy.

przeczytaj