0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

We wtorek, w godzinach wieczornych, wystąpił nieoczekiwany silny wstrząs w kopalni Rudna, Polkowice.

Zginęło ośmiu górników.

To kolejna tragedia, którą przeżywamy w przededniu Górniczego Święta. Związkowcy OPZZ łączą się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy.

Cześć Ich Pamięci!

Wyrażamy nasz podziw dla odwagi i determinacji ekip ratowniczych do końca walczących o życie kolegów.

"Robiliśmy wszystko, przegraliśmy". Koniec akcji, lista ofiar

Ratownicy odnaleźli w środę wieczorem ciała trzech ostatnich górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni KGHM Rudna w Polkowicach. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do ośmiu.

przeczytaj

Guz o planie Morawieckiego: Czekamy na konkrety

Hasła bardzo dobrze brzmią, ale gorzej może być z ich realizacją – mówi o planach wicepremiera Morawieckiego przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

OPZZ krytycznie o rządowej wersji podniesienia kwoty wolnej od podatku

Premier Beata Szydło obiecała Polkom i Polakom, że w czasie pierwszych stu dni rządów Prawa i Sprawiedliwości kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 8 000 złotych. Niestety rząd wciąż nie przedstawił projektu regulacji w tej sprawie, a uchwalona w ekspresowym tempie przez Sejm – na wniosek posłów PiS – ustawa nie zawiera przepisów realizujących zobowiązanie premier. Społeczeństwo zostało kolejny raz oszukane przez rządzących.

przeczytaj

OPZZ za wolnością zgromadzeń

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wyraża oburzenie ekspresowym trybem procedowania nad poselskim projektem ustawy o zgromadzeniach i proponowanymi zmianami. Nowelizacja nie została przedstawiona Radzie Dialogu Społecznego, a tempo prac uniemożliwiło partnerom społecznym wydanie opinii.

przeczytaj

Miesięcznice smoleńskie i Marsz Niepodległości uprzywilejowane. Specjalna ustawa pędem idzie przez Sejm

Wprowadzane zmiany skrytykował m.in. rzecznik praw obywatelskich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. W opinii przesłanej marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu, Adam Bodnar napisał: „Projekt nie powinien zostać uchwalony, ponieważ proponowane w nim rozwiązania są niezgodne z Konstytucją i międzynarodowym standardem wyznaczającym zakres wolności zgromadzeń”.

przeczytaj

ZNP do Pani Premier

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do premier Beaty Szydło z wnioskiem o: wycofanie się z planowanej prywatyzacji szkół samorządowych, wycofanie się z propozycji wprowadzenia nowego standardu w systemie oświaty zwalniającego jednostki samorządu terytorialnego z obowiązku prowadzenia więcej niż jednej szkoły, zagwarantowanie rodzicom konstytucyjnego prawa posłania swych dzieci do szkoły prowadzonej przez podmiot publiczny, wycofanie się ze wspierania gmin, które wyzbyły się wszystkich szkół.

przeczytaj

Dopiero w lutym MEN pokaże podstawę programową dla 8-letnich podstawówek

Coraz mniej jest czasu na dobre przygotowanie reformy edukacji. Dopiero w lutym Ministerstwo Edukacji Narodowej pokaże ostateczny kształt podstawy programowej dla ośmioletniej szkoły podstawowej. "Zaczynamy prekonsultacje projektu" - zapowiada wiceminister Maciej Kopeć. Nauczyciele, wydawcy i związki zawodowe mają przedstawić uwagi do 9 grudnia.

przeczytaj

TK przyjął interpretację prawników DZP ws. ryczałtów za nocleg

24 listopada Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis będący podstawą dokonywania rozliczeń w formie ryczałtu za nocleg kierowcy w transporcie międzynarodowym jest niezgodny z Konstytucją RP. Tym samym podzielił stanowisko prezentowane w tej sprawie przez prawników DZP. Wniosek o kontrolę konstytucyjności przepisu art. 21a ustawy o czasie pracy kierowców złożył w lutym 2015 r. Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska".

przeczytaj

Nagrody im. Haliny Krahelskiej wręczone

30 listopada, na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody im. Haliny Krahelskiej. Wyłoniono także laureata konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej". Nagroda przyznawana jest przez Głównego Inspektora Pracy między innymi za wybitne osiągnięcia w dziedzinie prewencji zagrożeń zawodowych. Wśród wyróżnionych znalazł się Dariusz Andrzej Matuszewski, Przewodniczący OZZ Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – nagroda została przyznana na wniosek OPZZ, oraz nasza koleżanka, Renata Górna, radca OPZZ w Zespole ds. zdrowia, warunków pracy i osób niepełnosprawnych OPZZ, członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Wnioskodawcą tej nagrody był ZZ „Budowlani". Serdecznie gratulujemy!

przeczytaj