0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Dziękujemy za wsparcie dla naszych kolegów i koleżanek z PLL LOT

W imieniu Kierownictwa OPZZ serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w pikiecie zorganizowanej w obronie pracowników PLL LOT. Wszyscy razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej. Razem walcząc o prawa pracownicze pokazujemy naszą siłę – siłę związków zawodowych. Przeczytaj

Oświadczenie Kierownictwa OPZZ dot. zapowiedzi programowych NSZZ "Solidarność"

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od lat podejmuje inicjatywy mające na celu wprowadzenie zmian w uprawnieniach emerytalnych przyznających prawo do świadczenia dla osób z wieloletnim okresem ubezpieczeniowym oraz niewygasania emerytur pomostowych. Z tego względu z satysfakcją odnotowujemy zapowiedź zjazdu NSZZ Solidarność o zamiarze podjęcia działań związanych z realizacją tych postulatów. Przeczytaj.

Kierownictwo OPZZ ws. sytuacji w PLL LOT - 29.10.2018
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uruchomiło szereg działań zmierzających do przywrócenia dialogu społecznego w spółce Polskie Linie Lotnicze LOT, w tym przywrócenia do pracy nielegalnie zwolnionych działaczy związkowych i pracowników LOT. Przeczytaj.

Pikieta solidarnościowa ze strajkującymi pracownikami PLL LOT – relacja
Przedstawiciele wszystkich branż oraz struktur terytorialnych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych stanęli murem za swoimi koleżankami i kolegami - protestującymi pracownikami Polskich Linii Lotniczych LOT. Przeczytaj/ Obejrzyj

Szef branży transport dziękuje za zaangażowanie w sprawę PLL LOT
Przewodniczący branży "Transport" OPZZ Leszek Miętek dziękuje wszystkim uczestnikom demonstracji, którzy wsparli strajkujących pracowników PLL LOT. Przeczytaj.

Związkowcy OPZZ województwa kujawsko –pomorskiego wspierają strajkujących Kolegów i Koleżanki z PLL LOT
Rada OPZZ województwa kujawsko- pomorskiego w pełni popiera i wyraża jedność ze strajkującymi Koleżankami i Kolegami z Polskich Linii Lotniczych LOT. Przeczytaj.

Pracownicy ZUS popierają postulaty pracowników PLL LOT
Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pragnie złożyć na Pana ręce, wyrazy poparcia naszej organizacji – we wszystkich podejmowanych działaniach, zarówno przez związkowców z PLL LOT S.A., jak i OPZZ w walce o godne warunki płacy i pracy. Przeczytaj.

Związkowcy z województwa dolnośląskiego popierają protest pracowników PLL LOT
Przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych z Dolnego Śląska wyrażają pełną solidarność ze strajkującymi i zwolnionymi z pracy członkiniami i członkami ZZPPiL oraz ZZPK. Przeczytaj.

Związkowcy z całego świata popierają strajk pracowników PLL LOT
Ze strajkującymi i zwolnionymi z pracy pracownikami PLL LOT S.A., członkiniami i członkami Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych solidaryzują się koleżanki i koledzy związkowcy z całej Europy. Dostaliśmy wiele listów wsparcia. Wielu przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych zaapelowało również bezpośrednio do polskiego rządu i zarządu spółki PLL LOT. Przeczytaj.

Statutowe posiedzenie Prezydium i Rady -Kielce
W dniu 24 października br. odbyło się statutowe posiedzenie Prezydium i Rady OPZZ Województwa Świętokrzyskiego z udziałem przewodniczących Rad Powiatowych OPZZ oraz większych zakładowych organizacji związkowych. Przeczytaj.

Wyjazdowa sesja Rady OPZZ Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz szkolenie członków organizacji związkowych należących do struktury OPZZ Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W dniach 18-21.10. 2018 r. w Hotelu Jawor w Sarbinowie odbyła się wyjazdowa sesja Rady OPZZ Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz szkolenia członków organizacji związkowych należących do struktury OPZZ Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Misja MFW usłyszała o sytuacji w PLL LOT S.A.
Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego spotkała się 24 października 2018 roku z OPZZ, aby poznać naszą ocenę sytuacji gospodarczej Polski. Przedstawicieli MFW interesowało przede wszystkim stanowisko OPZZ w sprawach dotyczących: dynamiki wynagrodzeń, inwestycji, niedoboru pracowników na rynku pracy, oddziaływania czynników cyklicznych i strukturalnych na inflację i wpływu zagranicznych pracowników na wysokość płac, podaż pracy, produktywność i popyt krajowy.Przeczytaj.

Posiedzenie Zespołu problemowego ds. funduszy europejskich RDS.
29 października br. odbyło się od dawna oczekiwane posiedzenie Zespołu problemowego ds. funduszy europejskich RDS. Ze strony OPZZ uczestniczyli w nim Aleksandra Gabriel i Zygmunt Mierzejewski. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Pikieta przed siedzibą LOT. "Jeżeli coś pójdzie nie tak, to ewakuacja we wtorek"
Negocjacje z zarządem trwają, nie gratulujcie nam dzisiaj. Dzisiaj jesteśmy w punkcie zero - powiedziała w sobotę podczas pikiety przed
siedzibą LOT Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. - Nie damy się ograć, ale jeżeli coś pójdzie nie tak, to ewakuacja we wtorek - dodała. Przeczytaj/ Obejrzyj.

Strajk w LOT: związkowcy nastawieni na pokojowe zakończenie

W sobotę pod Warszawską siedzibą PLL LOT odbyła się pikieta solidarności ze strajkującymi w LOT. Wydarzenie, w którym udział wzięło ok. 200 osób zostało zorganizowane przez OPZZ. Przeczytaj.

Związkowcy z Tesco się nie dogadali. Zarząd sieci wprowadza własny regulamin pracy

16 października 2018 r. zakończyły się konsultacje dot. Regulaminu Pracy. W związku z tym, że związkowcom z NSZZ Solidarność, OPZZ Konfederacji Pracy z Częstochowy oraz Organizacji Związkowej Pracowników Handlu z Gdyni nie udało się wypracować wspólnego stanowiska zarząd Tesco uznał, że ma prawo jednostronnie wprowadzić Nowy Regulamin Pracy. Przeczytaj.

Kim jest liderka strajku w PLL LOT Monika Żelazik?

Główny postulat październikowego strajku w PLL LOT - uznanego przez przewoźnika za nielegalny - to przywrócenie do pracy zwolnionej dyscyplinarnie Moniki Żelazik. To liderka Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego i przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. W PLL LOT pracowała 25 lat jako stewardesa. Przeczytaj.

Dni wolne vs. krótszy tydzień pracy. Co nam się bardziej opłaca?

Naszym zdaniem zamiast arbitralnego ustanawiania dni wolnych, znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wydłużenie urlopu wypoczynkowego do 32 dni i skrócenie tygodnia pracy do 38, a docelowo 35 godzin. Większość pracowników wolałaby samemu wybrać sobie dodatkowy dzień wolny niż w ostatniej chwili otrzymywać jednodniowy urlop od władzy – podkreśla Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ. Przeczytaj.

Łatwiej wygrać z Kaczyńskim niż z D'Hondtem

Wreszcie po kosztownym odwołaniu lotów PiS-owski zarząd LOT ustąpił protestującym związkowcom popieranym przez OPZZ, niepopieranym przez PiS-owską „Solidarność” i lekceważonym przez rząd. Przeczytaj.

Emerytury i renty bez podatku i składek ZUS?

W piątek 26 października br. obywatelski projekt został skierowany do szerokich konsultacjido SN, PG, PGRP, NRA, NRL, NRPiP, NBP, KRBR, KRDL, KRDP, KRF, KRRP, RDS, KIG, RMiŚP, FZZ, NSZZ"S", OPZZ, BCC, ZRP, PRP, Lewiatan, ZUS, RNZUS i RUSRoln oraz skierowano go także do opinii organizacji samorządowych. Przeczytaj.